20.04.2021

NUTIKAS KARU ÄRKAS TALVEUNEST ehk Naksitrallide ja Pokude nutinädala orienteerumisseiklus.

Naksitrallide ja Pokude õpetajad koostasid tervele Meelspea lasteaiale nutinädala raames õues QR koodide järgi orienteerumisraja.

Et raja läbimine veelgi põnevam oleks, liitus lastega ka äsja talveunest ärganud karu, kes oli nii nõu kui jõuga ülesannete lahendamisel abiks.  Lastel oli vaja lasteaia aerofotol kujutatud märgete järgi leida hoovi laaili paigutatud QR koodid ning lahendada nende taga olevad ülesanded. Selleks, et lisaks nutiseadme kasutamise oskusele areneks ka olulised sotsiaalsed oskused, olid mitmed ülesanded üles ehitatud meeskonnatöö peale. Näiteks juba kaardi lugeminegi  - punktid ei olnud järjestatud vaid lapsed pidid ise kõik koos kokku leppima, millisesse sihtkohta järgmiseks edasi liigutakse. 

Et veelgi enam hoida fookuses lasteaia aasta teemat – loomad- olid kõik ülesanded seotud kas otse või kaude just selle teemaga: küll oli vaja kirjutada loomade nimesid, küll arutleda, mida me kellegi kohta teame, küll kedagi ise järgi teha. 

Vahva,  et meil siin Õismäel liigub ikka ringi põnevaid nutikarusid, kes aitasid veeta toreda tunnikese värskes õhus erinevaid põnevaid ülesandeid lahendades. 

Nutikat nutikuu jätku kõigile!

Rohkem pilte leiab SIIT