16.04.2021

Nädalavahetusel saab kesklinnas ära anda ohtlikke jäätmeid

Tallinna Jäätmekeskus avab laupäeval, 17. aprillil kaks ohtlike jäätmete kogumispunkti, mis on avatud nädalavahetuseti. Üks võtab Tallinna elanikelt ohtlikke jäätmeid tasuta vastu Wismari tänava ja Toompuiestee ristmiku parklas ning teine Rannamäe tee ja Väike-Rannavärava tee ristmiku parklas.

Kogumispunktides saab ära anda patareisid ja akusid, aegunud ravimeid, lampe, tulekustuteid, mootori- ja toiduõli. Samuti on mõistlik kogumispunkti tuua kõikvõimalikud kodukeemia jäägid.

Jäätmepunkti tuleks tuua näiteks remondist järelejäänud värvid, lakid ja muud sarnased ained. Vastu võetakse ka ohtlike jäätmetega määrdunud pakendid, näiteks värvipurgid.

Oranžiks värvitud merekonteineritele sarnanevad kogumispunktid on avatud laupäeviti ja pühapäeviti kell 10.00–15.00. Ohtlikke jäätmeid saavad ära anda ainult Tallinna elanikud, seetõttu tuleks kaasa võtta ID-kaart või juhiluba. 

Ettevõtteid ja asutusi jäätmepunktid ei teeninda, mistõttu ohtlike jäätmete suuremate koguste valdajad peavad oma jäätmed üle andma asjakohase keskkonnaloaga töötlejatele.

Sel nädalavahetusel avatavad ohtlike jäätmete kogumispunktid sarnanevad välimuselt merekonteineriga ja vajadusel on neid võimalik liigutada paigast paika. Jäätmekeskuse tellimusel ehitatud mobiilsed kogumispunktid kahe jäätmepunkti maksumus kokku on 30 000 eurot, need on valmistanud Eesti ettevõte äsja lõppenud rahvusvahelise jäätmekäitlusprogrammi Interwaste raames.

Interwaste’i projektis osalesid koos Tallinnaga partnerlinnadena veel Poola suurlinn Kraków, Portugalist Porto linn ning Ibiza ja Córdoba Hispaaniast. Kõiki projekti osalisi iseloomustavad eripärase linnaarhitektuuri ja ajaloolise vanalinnaga keskused, kus jäätmekäitlus on keerukas just ruumi vähesuse tõttu.

Uudise rubriigid: