17.05.2017

Naerulindude jalgratta ja tõukerattapäev

Teisipäeval, 16.05.2017 käisid Naerulinnud traditsiooniks saanud jalgratta ja tõukeratta päeval Haabersti liikluslinnakus.

Enne liikluslinnakusse minekut räägiti hommikuringis ohutusest ja kaitsetest, mis kindlasti rattaga sõites olema peavad. Lapsed nimetasid esimese asjana kiivrit, sest see kaitseb  pead vigastuste ja katkiminekute eest; hoiab aju tervena; kui kukume, võime mujale haiget saada, aga pea jääb terveks; kukkudes saab pea natukene haiget, kuid ei lähe katki ja verd jooksma ei hakka.
Küsimusele, miks on oluline, et pea terve oleks, vastasid mõned, et ajuga me teeme kõike.  

Kuidas kiiver pead kaitseb näitas katse munaga. Toores kanamuna oli inimese pea ja see pandi vahtplastist kiivri sisse. Kiivri rihmad kinnitati korralikult ja lapsed vaatasid, mis juhtub, kui muna kukub koos kiivriga madalalt ning vaikselt. Seejärel poole võrra kõrgemalt ja natukene suurema hoo pealt ning mis juhtub munaga siis, kui üldse kiivrit ei ole. 

Liikluslinnakusse jõudes korrati koos liikumisõpetaja Anneliga üle reeglid- kus tohib sõita ja kus mitte, milline on jalakäija rada ning milline on sõidurada. Lapsed olid tublid liiklejad, kes arvestasid liiklusreeglite ning kaasliiklejatega.
Aeg möödus kiiresti ning üks tund liikluslinnakus möödus kiiresti. 

Pildigalerii toredast päevast asub siin.