03.05.2021

Naerulindude kogupere jalgratta- ja jalgsimatk Harku metsas 2021

Laupäeval, 1.mail, käisid Naerulinnud koos vanematega kevadisel jalgratta- ja jalgsimatkal Harku metsas.

Igal aastal, nii kevadel kui suvel, on Naerulindude rühma lapsed pidanud traditsioonilist jalgratta-ja tõukerattapäeva. Ürituse eesmärk on õpetada lapsi teadlikumalt liikluses liiklema ning ohtusid ennetama. Esimesed kolm aastat käisid Naerulinnud Haabersti liikluslinnakus kuid seoses selle utiliseerimisega pidime edasi olema loovad. Nii pidasimegi eelmisel sügisel oma päeva Õismäe tiigi ääres ning kevadisel, ühtlasi ka meie viimasel jalgrattapäeval, otsustasime rakendada kõik eelnevalt kogutud teadmisi ja oskusi ühisel matkal koos vanematega. 
 
Enne matkapäeva palusime vanematel koos lastega teha rattale tehniline ülevaatus ning lisaks uurida jalgratta ohutuse ja turvalisusega seotud materjale:
 
Kogunemine toimus Tähetorni parklas ning seal jagunes seltskond kaheks- jalgratturid ja jalgsi matkajad. Jalgratturitega sõitsid lisaks tublidele vanematele kaasa ka Naerulindude õpetaja Terje ja liikumisõpetaja Anneli. Jalakäijatega liikus Naerulindude õpetaja Marika. Samal ajal kui ratturid olid usinad väntama, oli jalgsimatkajatele antud kaks ülesannet- koguda metsa alt leitavat prügi (üritus sattus kokku Teeme Ära! talgutega) ja otsida kaasa võetud tikutopsi sisse nii palju erinevat looduslikku materjali, kui seda matkateel leida võis. Tublide aardeküttide varandusi saate näha SIIT
 
Jalgratturid läbisid matkal kokku ~5-6km ja jalakäijad 3km ringi. Kokku saadi Harku paviljonis, kus peeti piknik, mängiti 2-3 ühismängu. Meie pikniku tuli külastama ka märtsi-aprilli kuul Metsa TV pidanud rebane Renate, kes oli just rattaga siili juurde teel. Vestlesime Renatega paar sõna juttu, tegime pilti ning lasime tal edasi siili juurde sõita. Pikniku lõpetasime autasustamisega, kus iga laps sai omale isikliku medali, diplomi ja müslibatooni. 
 
Naerulinnud, kes meiega  ühisüritusel osaleda ei saanud, said ülesandeks minna oma perega ise jalgrattamatkale ning saata sellest pilt! 
 
Nii lastele kui vanematele üritus meeldis ning oli väga tore üle pika-pika aja ühiselt koos vanematega midagi korraldada! 
 
Aitäh kõikidele osavõtjatele! :) 

Uudise rubriigid: