07.04.2021

Naerulinnud tähistasid rahvusvahelist tervisepäeva

Täna, 07.04.2021, tähistasid Naerulindude rühma lapsed rahvusvahelist tervisepäeva!

Sel nädalal räägivad Naerulindude rühma lapsed rohkem meie lasteaia pöhiväärtustest, milleks on austus, hoolivus, sallivus, loovus ja tervis. Just tänasel rahvusvahelisel tervisepäeval keskendusid Naerulinnud rohkem inimese tervisele. "Kiusamisest vabaks!" programmi eestvedajad on tänase rahvusvahelise tervisepäeva tähistamiseks loonud erinevaid ja põnevaid lõimitud metoodilisi õppetegevusi (failid) nii koolidele kui ka lasteaedadele.

Naerulinnud alustasid oma hommikut eelneva kahe päeva teemade kordamisega- austus ja hoolivus ning liikusid siis järgmise väärtuse vihje juurde, milleks oli hommikuvõimlemine. Vihjest said  lapsed aru, et tänaseks väärtuseks on TERVIS. Rääkisime kui oluline on enda tervist hoida ning võimalustest, kuidas me ise saame oma tervisele head peremehed olla. Lapsed teadsid öelda, et tuleb trenni teha, süüa palju puu ja juurvilju, mõõdukalt magusat, palju värskes õhus olla, vitamiine süüa jpms.

"Kiusamisest vabaks!" programmi poolt loodud tunnikavas olid mitmed põnevad ideed, mida me siis ka rakendasime. Kunstis meisterdasid lapsed nii endale kui heale kaaslasele maitsva ja tervisliku smuutitassi. Terviseamps “söödud” siirdusime õue kevadisele aaretejahile, mille käigus otsisime erinevaid kevade tunnuseid. Kevadine aardejaht suunas meid liikuma rohkem värskes õhus. Lisaks põnevale otsingule värskes õhus tegime ka natukene sporti- köndisime, jooksime, hüppasime, kükkisime ja ronisime hästi palju. 

Lapsed olid väga tublid ja neile väga meeldis tänane aktiivne tervisele suunatud päev! 

Ilusat rahvusvahelist tervisepäeva kõikidele!