18.09.2020

Naerulinnud traditsioonilisel jalgrattapäeval

Kolmapäeval, 16.09.2020, käisid Naerulindude rühma lapsed oma iga aastasel traditsioonilisel sügisesel rattapäeval.

Alates 4 - aastastest peale on Naerulindude rühm käinud  sügisel kui ka kevadel tõuke- ja jalgratta päeval. Varasemalt oleme käinud Haabersti liikluslinnakus kuid kahjuks alates sellest aastast seda võimalust enam pole. Seega tuli välja mõelda uus plaan. Koostöös liikumisõpetaja Anneliga mõtlesid rühmaõpetajad välja koha ja vahvad tegevused. Kohaks valisime meie lasteaia taga asuva Õismäe tiigi.

Eelnevalt, enne õppekäigule minekut, kordasid Naerulinnud hommikul rühmas üle kõik olulise- liiklusmärgid, valgusfoori, turvalisuse ja ohutuse reeglid, turvavarustuse jalgrattasõiduks.  Lisaks tegid lapsed rühmas ka minikiivri​katset, vaatasid videot ratta turvavarustusest ja kuidas käituda rattaõnnetuse korral. Õismäe tiigi ääres korrati ja lepiti koos liikumisõpetaja Anneliga kokku ohutuse reeglites ja seejärel mindi rajale, alguses jalgsi ning hiljem juba ratastega. Rajal olid neil järgnevad tegevused:

1)      Sõit edasi-tagasi, pööre rattaga.

2)      Sõit liiklusmärke järgides (osad lapsed olid jalakäijad).

Lapsed, kellel polnud ratast, olid jalakäijad. Seega, ratturitel oli mitu olulist asja mida jälgida- liiklusmärke, jalakäijaid kui ka foori.

Peale neid tegevusi edukalt sooritades, läksid Naerulinnud õp. Terje juhtimisel kolonnis  Õismäe tiigi ringi läbima. Esimese ringi sõitsid jalgratturid, seejärel tõukerattad ning kolmanda ringi tegid kõik ratturid juba koos. Lapsed oskasid õp. Terje taga kolonnis sõites väga tublilt hoida pikivahet.

Lastele meeldis rattapäev väga ning juba oodatakse suure põnevusega kevadist õppekäiku!