16.09.2021

Naiste tugikeskusele annetati kirjandusfestivalil üle 440 euro

Kirjandustänava festivali külastajad said teha annetuse Tallinna naiste tugikeskuse toetuseks. Kesklinna valitsuse initsiatiivil korraldatud annetuste kogumise aktsiooniga kogunes kassasse 442 eurot ja 20 senti.

Omapoolse panuse lisasid ka linnaosa valitsuse töötajad. Täna andis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm annetatud summa üle Eesti Naiste Varjupaikade Liidu juhile Eha Reitelmannile ja Tallinna naiste tugikeskuse juhatajale Vaike Pähnile.

„Tugikeskused, mis pakuvad vägivalla või ka muude raskuste tõttu kannatanutele abi, vajavad seda ka ise. Olgu siis riigi või ühiskonna toetusena. Väike annetus on vähim, millega saame toetada ja näidata ühtlasi oma sallimatust igasuguse vägivalla vastu,“ ütles Monika Haukanõmm. 

Eelmisel laupäeval Kadriorus Koidula tänaval toimunud rahvarohke kirjandustänava festivali raames said soovijad annetuse eest kohapeal kesklinna valitsuse töötajate tehtud suhkruvatti. 

„Usun, et selle aktsiooni käigus laekus naiste varjupaigale annetusi veelgi rohkem – küllap tehakse lisaks kogumiskasti poetatud sularahale annetusi ka pangaülekandega, sest sellise võimaluse vastu tundsid huvi paljud,“ lisas Haukanõmm.

Tallinna naiste tugikeskus pakub vägivallaohvritele emotsionaalset tuge, õigusabi, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist ning vajadusel ajutist majutust. Pöörduda võib infotelefonil 5757 0911.  

Tallinna Naiste Tugikeskuse tegevust saate toetada läbi Eesti Naiste Varjupaikade Liidu eraldi annetuskonto EE712200221063581303.

Uudise rubriigid: