10.10.2019

Näitus „Millises Tallinnas ma tahan elada?“ pealinna tänavatel

Kolmapäeval, 9. oktoobril avati Tallinna arengukava 2021+ raames laste joonistuste näitus Tammsaare pargis ja reedel, 11. oktoobril avatakse näitus Vabaduse väljaku tunnelis. Laste joonistused pakuvad fantaasiarikka, rohelise ja inimkeskse visiooni Tallinna tulevikust. Näitus kutsub ka täiskasvanuid üles oma visioone esitama, et saada kokku kõige suurema linnarahva osalusega arengukava Tallinna ajaloos.

Tallinna linn kujundab oma tulevikku aastani 2035 ja soovib kõigi, ka kõige väiksemate mõtteid. Selleks, et linna arengukava tuleks võimalikult tuleviku-linlaste nägu, korraldas Tallinna arengukava 2021+ strateegiaüksus auhindadega võistluse, et noored saaksid oma mõtteid väljendada loovuse kaudu. Konkurss oli suunatud erinevatele vanuserühmadele: joonistusvõistlus 1.-4. ja 5.-8. klassidele ja esseevõistlus 9.-12. klassidele.

Osavõtt võistlusest oli päris aktiivne, seda eriti 1.-8. klasside joonistusvõistluse raames. Tallinna strateegiaüksusele laekus kokku 742 vahvat joonistust, lisaks esitati 19 esseed. Meie lapsed soovivad linnas näha loodust ja ägedat linnaruumi, soovivad ise liikuda ning soovivad häid suhteid inimeste vahel. Tehti nii praktilisi soovitusi (näiteks linnaruumi rohkem värve, huvitavamat arhitektuuri ja ägedaid tegevusi) kui esitati utoopilisi ideid… kuni veealuse Tallinna ja lendavate surnuaedadeni välja.

„Täname kõiki koolide juhtkondi ja õpetajaid, kes ärgitasid oma õpilasi joonistusvõistlusel osalema. Tänu teile ja teie noortele kunstnikele saame oluliselt rikastada Tallinna arengukava koostamise protsessi,” ütles strateegilise planeerimise osakonna juhataja Toomas Haidak.

Õpilastöödest avame näituse alates 9. oktoobrist Tammsaare pargis ja 11. oktoobrist Vabaduse väljaku tunnelis, kus kõigil linlastel on võimalik parimaid töid oma silmaga kaeda.

Näitus kutsub üles ka kõiki linlasi Tallinna tuleviku kujundamisel kaasa lööma. Tallinna strateegilise planeerimise osakond on ette valmistanud linna arengukava kavandi (siin). Hea võimalus oma mõtted teele panna on täites lihtsa küsitluse siin!

Arengukava kavandile võib anda tagasisidet ka läbi foorumi siin või meilitsi aadressil strateegia@tallinnlv.ee.

Foto: M. Kaevats

Uudise rubriigid: