06.05.2022

Näitus Tallinna Läänemere Lasteaia kokaraamat

Tallinna Läänemere Lasteaia õppe-ja kasvatustegevuse üks eesmärkidest 2021/2022 õppeaastal on seotud toiduga. Õppeaasta lõpuks peaks laps teadma, kust tuleb toit meie lauale.

 Näitus Kokaraamat mai 2022.jpg)4.jpgTallinna Läänemere Lasteaia õppe-ja kasvatustegevuse üks eesmärkidest 2021/2022 õppeaastal oli seotud toiduga. Õppeaasta lõpuks peaks laps teadma, kust tuleb toit meie lauale.

 Eesmärgi saavutamist toetava tegevusena planeeriti tegvuskavasse veebruaris-märtsis näitus „Meie rühma kokaraamatud“, vastutajad I noorema rühma (Siil) õpetajad.

Aprillikuus hakati lasteaia siseruumides koridoris üles panema näitust ,,Tallinna Läänemere Lasteaia kokaraamat“.

Lasteaia kokaraamatu koostamine on toimunud rühmades koos lastega läbi praktiliste tegevuste. Osa võtsid nii toidu tegemisest kui raamatu koostamisest kõik rühmad, isegi neli sõimerühma. I kooliks valmistuvas rühmas (Põder) olid töösse kaasatud ka lapsevanemad. Kodudes valmistati koos lastega lihtsaid toite, retseptid ja pildid saadeti lasteaeda. Enamus kodudest ühines projektiga. Retseptilehekülgede kujundamisel osalesid nii lapsed kui täiskasvanud. Kõik retseptide tekstid on trükitähtedes, et suuremad lapsed neid ise lugeda saaksid. Aasta jooksul on lasteaeda  ostetud kaks pliiti ja ahju lastele kasutamiseks, lisaks veel potte ja panne. Lapsevanemate ja töötajate abiga on soetatud köögikombain, leivaküpsetusmasin ja mahlapress.

Kokaraamat koosneb erinevate toidugruppide retseptidest: joogid, salatid, võileivad, soolased road, pannkoogid, magustoidud. Kõige arvukamalt koguti magustoitude retsepte. Pannkoogid ja võileivad olid samuti laste seas populaarsed.

Toidu tegemine rühmades osutus menukaks, lapsed olid väga huvitatud ja hakkajad. Ilmselt jätkub toiduvalmistamine rühmades ka edaspidi.

Emadepäeva pidustuste eel viidi näitus õue, et ka lapsevanemad saaksid seda külastada. Näitus on avatud maikuu lõpuni.

Kogutud retseptidest on plaanis välja anda Tallinna Läänemere Lasteaia kokaraamat.

Näitus Kokaraamat mai 2022.jpg)3.jpg

 Näitus Kokaraamat mai 2022.jpg)6.jpgNäitus Kokaraamat mai 2022.jpg)5.jpgNäitus Kokaraamat mai 2022.jpg)8.jpg