07.01.2020

Nakside ja Pokude vahvad matkasellid

Vanarahvas teab rääkida, et nii nagu veedad oma aasta viimaseid ja esimesi päevi, selliseks kujuneb ka terve aastaring.

Pokude ja Nakside 2020 saab sel juhul olema täis muhedaid matke ja lõbusaid hetki sõprade seltsis, sest näiteks 23. detsembril käisid kaks rühma kõige vapramate esindajatega vanalinnas Tallinna jõuluturgu ja kuuske kaemas. Kuusk oli suur ja uhke ja kus muuhulgas pakkus elevust ka ühistranspordi kasutamine.

Aasta esimestel päevadel sai samuti kahe rühmaga käidud Õismäe tiigi ääres partidele head uut aasta soovimas ning arutamas, kuidas küll saab nii olla, et inimesed ei korista oma ilutulestikust tekkinud prügi kokku ja mõned olid lausa tiiki visanud suured raketikastid. Lastele see mõte pähe ei mahtunud ja sellest muljetati veel ka rühma tagasi jõudes pikalt. 

Tiigi ääres saadud kogemuse põhjal suundusime järgmisel päeval Harku järve äärde vaatama, kas seal on seis parem, aga kahjuks tuli tõdeda, et ka seal leidus hulganisti pürotehnikast tekkinud prügi jäätmeid. Lapsed arutlesid pikalt selliste tegude kahjulikust mõjust ning arvasid, et neist endist ei saa küll neid inimesi, kes loodusest ei hooli

Rohkem pilte leiab siit

Uudise rubriigid: