25.01.2018

Naksitrallid uurisid kuivatatud ravimtaimi

Kolmapäeval, 24.01.2018 uurisid Naksitrallid kuivatatud ravimtaimi ja tegid ravimtaimeteed.

Lastel oli põnev vaadata erinevate taimete värve kuivatatuna ja neid nuusutada. Kibuvitsaõied ja nurmenukud lõhnasid väga magusalt, piparmünt värskelt.  Lastele väga meeldis ka kummeli lõhn.
Naksitrallid valmistasid rühmas ühiselt teed kolme sarnasesse klaaskannu, mis võimaldasid jälgida ravimtaimede põhjavajumist ja tee värvuse muutumist.
Nurmenukkudest ja saialilledest valmis kollane tee, hibiskusest ja kibuvitsamarjadest punane ning piparmündist roheline tee. Kibuvitsamarjadega oli keerulisem lugu kui teiste taimedega. Õpetaja valas tee juba varem kibuvitsamarjadele, mis olid termoses ja lisas selle nüüd hibiskuseteele.  tutvuti lisanditega, mis sobivad tee maitsestamiseks ja on tervislikud: ingver, sidrun, mesi. Mesi oli vaieldamatu lemmik, kuid paljudele meeldis ka sidrun ja kõige julgemad proovisid ka ingverit.
Teede maitsed olid selgelt eristatavad ja iga laps leidis oma lemmiku. Võrdluseks isekorjatud taimedele, mida säilitatakse purkides, olid laual ka poest saadavad pakikestes taimeteed, mida on lihtsam kasutada.

#ecoschools, #toyotaeurope, #thegreatplanthunt

Pildigalerii asub siin.