08.10.2021

Naksitrallide ja Pokude rühmade lapsed tutvusid Tallinna Loomaaaias putukate näitusega "Väikeste elukate elutähtsad ametid"

Sel aastal on meie lasteaias käimas putukate projekt. Iga rühm sai õppeaasta algul loosiga endale ühe putuka, keda põhjalikumalt tundma õppida ja teistele ka tutvustada.

Kõigepealt on muidugi vaja uurida, kes need putukad üleüldse on.  Putukate avastamiseks on palju võimalusi. Kõigepealt alustasime uurimist lasteaia õuealal. Sügisel päikeseliste päevadega võib näha veel isegi liblikaid lendamas. Sageli on ämblikke, kärbseid, sipelgaid ja mesilasi leida. Oma rühma putukaid, kelleks on kiil ja maipõrnikas, lapsed siiski ei leidnud. Otsiti siis kohta, kus oleks rohkem putukaid.  Reedel, 8.septembril, käisid Naksitrallide ja Pokude lapsed loomaaias putukate näitusel "Väikeste elukate elutähtsad ametid". Lapsed said seal teada, et on väga palju erinevaid putukaid ja miks on putukaid vaja. Kõige suuremat põnevust pakkusid muidugi päris elus putukad, keda saime rahulikult läbi klaasi vaadelda. Kuna nad olid troopikast, kus kõik on hoopis suurem kui meie kodumaises looduses, siis polnud nende uurimiseks luupi vaja. Samas olid väljas ka  kollektsioonid putukatega, keda võib leida ka meie maal. Kiili moodi putuka leidsime ruttu üles. Tema nimeks oli kirjutatud tondihobu. Tuli välja, et kiili liike on palju ja see lihtsalt ühe ilusa suure kiili nimi. Maipõrnika leidmine oli juba keerulisem ülesanne. Samas nägime ka väga palju teisi põrnikaid, kellel huvitavad nimed ning välimus

Loomaaias tutvusime ka sealsete teiste asukatega. Saime teada, et kõikjal oli putukatega tegemist. Ahvide puuri juures näiteks lendas ilus kirju liblikas ja ahvid ise viitsid aega kärbseid püüdes ja üksteise karvastikust putukaid otsides. Rohkem pilte leiat SIIT.

Rohkem infot putukanäituse kohta https://tallinnzoo.ee/putukanaitus/