17.05.2018

Naksitrallide külaskäik loomaaeda

Teisipäeval, 15.05.2018 käisid Naksitrallid nädalateema "Minu kodu ja kauged maad" raames loomaaias kaugete maade loomi uudistamas.

Suurema fookuse all oli jääkaru. 

Lapsed said karukoopas jääkaru häält teha ning proovida, mis tunne on koopa jaheduses olla. Hääle tegemine oli lastele loomulikult väga elevust tekitav. 

Samuti said lapsed uusi teadmisi jääkaru kohta, näiteks, et tema nahk on musta värvi ja et tal on just sellised küüned nagu tal on seetõttu, et ta jääl kõndides ei libiseks. 

Jääkarupoiss Aron tervitas lapsi vahva mänguetendusega, lükkas vees üht suurt toru tingi, ning tõstis selle omale torbikuks pähe. Samuti õnnestus näha ühte ema ja poja lembehetke, kus jääkaru ema oma poega käpaga silitas ja kallistas. 

Tagasiteel kohtuti ka elevant Carliga, nii et esindatud olid mõlemad, nii niinimetatud põhjamaa- kui ka lõunamaa loomad. 

 Kokkuvõtteks saab öelda, et taas oli Naksitrallidel üks vahva seiklus ning ka ilm soosis  ettevõtmist, lapsed said vägagi lõunamist päikest nautida, nii et nii mõnigi  oli tagasijõudes oluliselt jumekam kui retke alguses.

Pildigalerii asub siin.