10.10.2020

Neljajalgsed lemmikud said Kakumäele esimese oma väljaku

Uus koertele mõeldud jalutusväljak pakub Haaberstis Kakumäe piirkonna elanikele head võimalust oma lemmikut turvaliselt ilma rihmata jooksutada ning annab koertele võimaluse teiste liigikaaslastega suhelda. Lisaks on väljakule paigaldatud viis treeningelementi.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et kuigi arvuliselt on tegemist 21. koerte jalutusväljakuga Tallinnas ning kolmandaga Haaberstis, on see Kakumäe piirkonnas esimene. „Väljakule on paigaldatud viis koerte treeningelementi, et lemmikloomaga aja veetmine mitmekesisemaks muuta,“ ütles linnaosavanem ning lisas, et iga elemendi lähedusse on paigaldatud ka kasutamisjuhis.

„Tuletan siinkohal meelde, et Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt peab koer olema avalikus kohas alati jalutusrihma otsas, lahtiselt võib koera jooksma lasta ainult aiaga piiratud koerte väljakutel,“ jätkas Hanimägi. „Loodan, et uus väljak leiab rohkelt kasutust ning pakub rõõmu ning lisavõimalusi mõnusaks ajaveetmiseks oma lemmikuga Õismäe raba terviserajal.“

Koerte jalutusväljak rajati Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel Maatriks-RP OÜ poolt Vana-Rannamõisa tee äärde, Õismäe raba terviseraja parkimisplatsi kõrvale. Jalutusväljaku maksumuseks kujunes 55 000 eurot.

Uudise rubriigid: