13.05.2020

Tallinna päeva sündmused jätkuvad neljapäeval kultuuripäevaga

Tallinna päev jätkub homme, 14. mail kultuuripäevaga, mis pakub e-kanalite vahendusel rikkalikku programmi igale maitsele. Kavas on kokku ligi 40 eriilmelist sündmust.

„Eraldiseisvat kultuuripäeva tähistame Tallinna päeva raames esimest korda. Usun, et see aitab pealinna rikkalikul kultuurielul kriisiaegsest varjusurmast ärgata ning oma aardeid taas publikuga jagada,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Kultuuripäeva sündmused algavad varahommikul tänavapuhastusautode paraadiga ning lõpevad hilisõhtul interaktiivse etendusega. Seal vahel ootavad rohket osavõttu raamatuesitlused, viktoriinid, vestlusklubid ning videoloengud ja -tuurid. Näiteks saab end fotoviktoriinil proovile panna Tallinna ajaloo tundmises, tutvuda Vana Toomase elulooga ning jälgida kontsert-etendust Linnateatri näitlejatega. Esmakordselt jõuab avalikkuse ette kirjanik Jan Kausi audioraamat „Tallinna kaart“.“

Kultuuripäeva alustav tänavapuhastusautode paraad stardib juba hommikul kell 7 ning päädib kogu linna suuremate tänavate koristusega. Kell 9 hommikul saab kuulata Raadio 4 vestlust Tallinna ajaloost. Kell 9.30 algavad Tallinna-teemalised videoloengud ning fotoviktoriin Robert Nermani kogu põhjal. Kell 10 kutsutakse huvilisi Skype’i vahendusel vestlusklubisse „Meie Tallinn“, kuulutatakse välja lühijuttude konkurss „Vilde jalutuskäik“ ning meisterdatakse Tallinna vapilõvisid. Kell 14 esitletakse Jan Kausi miniatuurikogu „Tallinna kaart” audioraamatut, millele andsid hääle Tallinna Linateatri näitlejad Hele Kõrve, Ursula Ratasepp, Sandra Uusberg, Tõnn Lamp, Indrek Ojari, Erlisbet Reinsalu ning teose autor Jan Kaus.

Kultuuripäeva lõpetab suurejooneline etteaste Kultuurikatlast, kus juba tuntud ja seni tundmatute trikkidega astuvad üles Charlekas ja Kubo, Tallinna linna arenguvisioonidest teeb ülevaate koomik Kait Kall ning päeva saadab muheda muusika saatel õhtusse Rita Ray. Õhtune ülekanne on Dlefi TVs ja Delfi Facebooki lehel kõigile jälgitav.

See on vaid väike loetelu läbi kogu päeva kulgevatest sündmustest. Kogu programmi leiab kultuuripäeva kodulehelt ja Delfist.

Tallinna e-päeval reedel, 15. mail on samuti kavas nii mõndagi põnevat, näiteks taaselustatakse fotojaht „Päev Tallinnas“ ning viiakse läbi traditsiooniline e-etteütlus (vt lisa).

Tallinna päeva peetakse 2002. aastast. Sellega tähistatakse linnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal, millega pääses Tallinn ka Euroopa linnade liitu. Tallinna päeva tähistamise eesmärk on väärtustada tallinlaseks olemist ning tutvustada linna ajalugu ja tänapäeva.

   

Uudise rubriigid: