16.03.2018

Neljapäevased „kalapäevad“ Liivamäe lasteaias

Tallinna Liivamäe Lasteaed lõi sügisel 2017 sõprussuhted Harju kalurite Liiduga. Märtsis 2018 kohtuti kaluritega mitu korda ja koostöö kestab edasi.

Projekti eesmärgiks on tutvuda mere olemusega peale suve ka teistel aastaaegadel. Lapsed tutvuvad vahetult kalurite töö ja töövahenditega ning saavad teada, milline on kala teekond toidulauale. Lapsed näevad oma silmaga, millised kalad meres elavad.

Juba sügisel toimus projekti raames mitu üritust. Kalurid käisid külas lasteaias ning lapsed käisid külas Tapurla kaluritel. Tagasi tulles joonistati pilte, mis lähevad Harju Kalaliidu kodulehele. Anti kätte kala-aabitsad.

Kõik edasised kaladega seonduvad üritused korraldatakse neljapäevasel päeval, mis ikka kalapäevana tuttav on.

8. märtsil käis lasteaias külas kalur Argo Aruvald Rannamõisa Laevaseltsist. Ta tuli lasteaeda kaluririietuses, näitas kalurivarustust, erinevaid õngesid ja pilte sellest, kuidas kalad meile koju jõuavad.

15. märtsil rääkis Argo Aruvald lastele kaladest, mis elavad meres. Alguses näitas ta kalade elu meres, kuid siis läks põnevaks, sest lapsed said kalu oma käega katsuda. Õhinal silmadega uuriti väljapandud kalasid. Selgus, et kõik olid julged ja soovisid kalu puutuda, selleks said nad kätte kummikindad ja kalaseiklus võis alata. Uuriti kalade suurust, -lõhna, -uimeid, -lõpuseid, -suud ja  -raskust. Isegi sõimerühma lapse vaatasid kalu suurte silmadega ja mõned julgemad isegi katsusid kalu. 

sadamas.png IMG_0296.JPG 

Imbi Pajula, Tallinna Liivamäe Lasteaed

Uudise rubriigid: