08.11.2016

Nõmme Maja ehitustööd lõpetatakse kevadeks

Täna tähistati aadressil Valdeku 13 renoveeritava Nõmme Maja uude ehitusjärku jõudmist - sisetööde algust.

Valdeku tn 13 krundil asuv endine koolimaja rekonstrueeritakse Nõmme Majaks, kuhu saavad uued ruumid Nõmme vaba aja keskus ja linnaosavalitsus.

Nõmme linnaosa vanema Tiit Teriku sõnul avarduvad uues hoones oluliselt vaba aja keskuse ruumivõimalused ning linnaosavalitsusel paranevad elanike teenindamiseks vajalikud tingimused. «Praegu asuvad erinevaid linnateenuseid pakkuvad asutused erinevatel aadressidel. Uude majja tuleb ka Nõmme halduskogu koosolekusaal, veel üks väiksem spordisaal ja aula, samuti mõned rendipinnad,» lausus Terik. «See teeb linnaosa elaniku elu palju mugavamaks - kõik olulised asjad saab edaspidi ühes kohas korda aetud,» lisas abilinnapea Eha Võrk.

Valdeku tn 13 krundil asunud kunagine Valdeku koolimaja koosnes kahest erineval ajastul ehitatud osast, vanem osa pärineb 1950. aastate algusest ja uuem osa, mis oli väga kehva ehituskvaliteediga, 1980. aastatest. Viimane lammutati suures osas mõned aastad tagasi ning allesjäänud hoonetiiba rajati Nõmme uus saun-spordihoone. Vanem osa rekonstrueeritakse Nõmme Majaks.

Rekonstrueerimistööd näevad ette hoone soojustamise, kusjuures fassaadi dekoorraamistik ja stalinistlik ornamentika säilitatakse. Ehitustööde käigus renoveeritakse kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, korrastatakse ja soojustatakse pööning ning kelder, vahetatakse aknad ja uksed. Ehitusetöid teeb Ramm Ehituse OÜ.

Ehitustööd lõpetatakse 2017. aasta kevadel ning seejärel võetakse hoone peale sisustamist kasutusse. Ehitustööde ja sisustamise kogumaksumus on ligikaudu 3 miljonit eurot.