15.01.2020

Nõmme Majas saab nautida akvarellide näitust

Reedel, 17. jaanuaril kell 13 avatakse Nõmme Majas kunstnik Rein Meresaare akvarellide näitus, mida saab nautida veebruari lõpuni.

Nõmme Maja fuajees (Valdeku 13) saab alates 17. jaanuarist näha kunstnik Rein Meresaare näitust „Ühe seina akvarellid“. Kunstnik ütles, et taasavastas enda jaoks akvarellvärvide võlu eelmisel aastal Haapsalus Evald Okase muuseumis krokii seminaril olles, kust sai ka inspiratsiooni seekordse näituse jaoks. „Lasteaias ja koolis kasutame enese väljendamiseks vesivärve, kuid täiskasvanuna vajub vesivärvide ilu ja õrnus kahjuks unustuste hõlma,“ avas end kunstnik Rein Meresaar.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul jätkatakse traditsiooniks saanud näituste korraldamisega Nõmme Majas ka sel aastal. „Nõmme Maja on leidnud oma kindla koha ka näitusepaigana. Aastate jooksul on olnud siin eriilmelisi väljapanekuid laste joonistustest professionaalsete fotonäitusteni,“ rääkis Šillis ning lisas, et hetkel on näituste kalender suveni juba planeeritud

Kunstnik Rein Meresaar (s 1948) on neljakümne aasta jooksul pühendanud end kunsti eri valdkondadele. Ta on tegelenud nii söe- ja õlimaali viljelemisega, kui ka fotondusega. Teda on materjalidest köitnud metall, puit, nahk ja tekstiil. Viimased aastad on Meresaar huvitunud ka keraamikast.

Ühe seina akvarelle saab Nõmme Majas nautida veebruari lõpuni: E 8.15 - 18.00, T-N 8.15- 17.00 ja R 8.15 – 14.15.

Uudise rubriigid: