05.11.2021

Nõmme alustab graniitsõelmete jagamisele registreerimist

Nõmme linnaosa valitsus jagab korteriühistutele, lasteaedadele, koolidele ja eakatele talviseks libeduse tõrjeks tasuta graniitsõelmeid. Sõelmed on pakendatud 25-kilostesse kottidesse ja need tuuakse soovijatele linnaosa valitsuse poolt kohale kahe nädalal jooksul.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul registreerus eelmisel talvel üle 800 graniitsõelmete soovija. „Nõmme linnaosavalitsuse prioriteet on talviti alati olnud tänavatel ohutu liikumise ja libedustõrje tagamine. Käesoleval talvel on see veelgi olulisem, et vältida õnnetutest libastumistest või kukkumistest põhjustatud lisakoormust haiglatele. Selleks peavad panustama kõik linna lepingupartnerid aga ka korteriühistute ja elamute juures tänava puhastamise eest vastutavad isikud,“ rääkis linnaosavanem.

Graniitsõelmete soovi saab registreerida lingil, e-posti aadressil valdeku@tallinnlv.ee või telefonil 645 7333.

 Linnaosa tuletab meelde, et tuhka või kloriide lume- ja libedustõrjeks kõnni- ja pargiteel kasutada lubatud ei ole. Libeduse tõrjeks kasutatava puistematerjali tera läbimõõt peab olema kaks kuni kuus millimeetrit. Vastavate Tallinna linna heakorraeeskirjade nõuete eesmärk on libedustõrje vahendite jääkreostuse ja lendlevate peenosakeste vähendamine välisõhus.

 

Uudise rubriigid: