23.11.2021

Nõmme eakad koolis mõtiskleti teemal hingerahu ja sisemine inimene

Reedel, 19. novembril toimus kolmas eakate loeng, mille teemaks oli „Hingerahu ja sisemine inimene“. Sellel teemal jagas oma mõtteid tuntud teleajakirjanik Hannes Hermaküla.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on mõtisklus hingerahu teemal suurepärane sissejuhatus peagi algavale advendiajale. „Kui eelmisel kuul rääkisime Inno Joonasega õnnest, siis nüüd on võimalus vaadata veel rohkem enda sisse. Mõelda sellele, mis loob meis tasakaalu ja rahuolutunnet ning millise pilguga me tuleviku suunas vaatame,“ arutles Šillis.

„Mäletan lapsepõlvest ühte meest, Lepiku papit. Ta jalutas paljajalu kruusal ja kirjeldas rõõmsameelselt seda ebamugavat tegevust kui oma verevarustuse parandamist. Teine kord sõitis ta linna ja võttis välja lõõtsa lihtsalt selleks, et teistele enda ümber rõõmu pakkuda. Temas oli mingi sisemine vunk, miski, mis ei lasknud tal heituda ümbritsevast,“ meenutas Hannes Hermaküla. „Sisemine tasakaal on pidepunkt, mis ei lase inimesel välistest teguritest tingituna uppi lennata. Sama kehtib ka ühiskonnas, kus valitseb tasakaal. Tasakaaluta on ühiskond haavatav ja laguneb koost,“ lisas ta.

Hannes Hermaküla on teleajakirjanik, paarisuhte koolitaja ja ürituste juht. Ta on abielus ning tal on 2 last.

Järgmine eakate loeng toimub Nõmme maja aulas, Valdeku 13, 17. detsembril kell 12 ja siis on lektoriks Jaan Tamsalu.

Rohkem infot Nõmme eakate päevakeskuse kohta leiate www.nomme.ee.

Uudise rubriigid: