10.07.2018

Nõmme jaamahoonete juurde paigaldati jalgrattahoidjad

Tallinna kommunaalamet paigaldas koostöös linnaosavalitsusega Nõmme raudteejaamadesse rattahoidjad. Laagri, Pääsküla, Kivimäe, Hiiu, Rahumäe ja Nõmme jaamas on nüüd 15 tavakohaga hoidjat. Lisaks rajati Nõmme jaama juurde veel nn bikeep rattaparkla, mis muudab jalgratta hoidmise veelgi turvalisemaks. Asukohad on valitud vastavalt "Tallinna jalgrattastrateegiale 2018-2027".

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on tore tõdeda, et jalgrattureid on iga nädalaga näha üha rohkem. „Linnaosavalitsus toetab igakülgselt rattaga liiklemist. Jaamahoonete juurde paigaldati rattahoidjad, et inimesed saaksid kerge vaevaga ühildada jalgrattasõidu rongisõiduga. Võimalus jätta ratas mugavalt jaama ning liikuda edasi rongiga on üks lahendustest, kuidas kiirelt kesklinna jõuda,“ rääkis Šillis.

Linnaosavalitsus on varasemalt pannud rattahoidjad koolide hoovidesse, Nõmme turu juurde, Nõmme kultuurikeskuse ette, Männiku postkontori juurde, Pääsküla noortekeskuse, Nõmme sotsiaalmaja, Nõmme Maja ja Valdeku saun-spordihoone juurde. Rattahoidikud on ka Nõmme spordikeskuse, mitmete poodide ja muude asutuste ja äride juures. Nõmme keskuse ristmiku rekonstrueerimise käigus on plaanis lisada Nõmme keskusesse veel 35 kohta ratastele.

Uudise rubriigid: