19.11.2018

Nõmme lasteaedades õpitakse jäätmeid sorteerima

19.-23. novembrini kestva üleeuroopalise jäätmetekke vähendamise nädala raames korraldab Nõmme linnaosa valitsus kahes Nõmme lasteaias vanemate rühmade lastele temaatilised loengud.

Jäätmetekke vähendamise nädala raames toimus täna loeng Männimudila lasteaias, kolmapäeval leiab see aset Rännaku lasteaias. Männimudila lasteaed on positiivseks eeskujuks, kuna jäätmetemaatikaga tegeletakse seal koos lastega. Lapsed olid teadlikud, kuidas ja mille pärast jäätmeid sortida tuleb ning valdav osa neist teeb seda koos vanematega ka koduss

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis rääkis, et tunni tarbeks valmistati ette jäätmete sorteerimise mäng. „Esmalt tutvustati lastele, miks jäätmeid sorteerida, samuti näidati erinevaid taaskasutamiseks sobivaid ning kodumajapidamises tekkivaid jäätmeid. Seejärel said lapsed üheskoos pakkuda, millisesse konteinerisse tuleks midagi panna,“ rääkis linnaosavanem.

„Harjumuste kujundamine algab juba lapsepõlvest, seetõttu anname oma panuse, et õpetada varakult lapsi jäätmeid sorteerima, et Eestit ja maailma puhtamana hoida,“ lausus Šillis.

Uudise rubriigid: