22.12.2020

Nõmme lasteaiad saavad parema välisvalgustuse

„Varasemalt rajatud lasteaedade välisvalgustus ei vasta enam kaasaaja ootustele ja nõudmistele. Hea meel on tõdeda, et peatselt saab Nõmmel juba teine lasteaed parema valguslahenduse, mis omakorda aitab kaasa turvalise ja ohutu mänguala loomisele,“ ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis.

Männimudila õueala valgustus saab parema lahenduse juba järgmine kuu. Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti ning Elektrilevi OÜ esindajate ühiselt läbiviidud ülevaatuse tulemusena koostatakse lahendus hooviala valgustuse parendamiseks ja tööd teostatakse  hiljemalt 2021. aasta jaanuari lõpuks.

Selle aasta novembri lõpul valmis Nõmmekannikese lasteaia välisvalgustuse rekonstrueerimistööd. Šillise sõnul on paljud lasteaiad ehitatud aastakümneid tagasi ja aastate jooksul on meie arusaam turvalisest ja piisavalt valgustatud hoovialast muutunud. „Päeva valgust jääb kuni talvise pööripäevani vähemaks. Paremini valgustatud mänguala aitab mängulusti ja sära laste silmis hoida. Kergemaks muutub ka kasvatajate töö, sest laste jälgimine ja ohutuse tagamine ei nõua enam hämaras silmade pingutamist,“ ütles Šillis.

Nõmmekannikeses rajati ehitustööde käigus uus hoovivalgustus, kus kasutati metallmaste, LED valgusteid ning maakaabelliine. Töid teostas AS Empower ja ehitustööde lepinguline maksumus oli ca 58 000 eurot.

Uudise rubriigid: