21.11.2018

Nõmme linnaosa andis välja arhiivifotodega kalendri

Nõmme linnaosa valitsus andis järgmiseks aastaks välja kalendri vanade fotodega, mis kannab alapealkirja „Nõmme inimesed“.

Suurem osa kalendri fotodest pärineb rahvusarhiivist ning jääb ajavahemikku 1928–1992. „Kindlasti pole võimalik vaid 12 kalendrifotoga anda ammendavat ülevaadet ühe paiga inimestest ja ajaloost, ent muljeid ja meeleolusid peegeldab valik küll,“ lausus Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. Näiteks leiab kalendrist foto presidendikandidaat Lennart Merist 1992. aastal Nõmme valimisjaoskonnas, meenutuse 1985. aasta sügisese Rabajooksu stardist või pildi Nõmme gümnaasiumi direktorist Alfred Teastest 1938. aastal, kui koolihoone nurgakivi sai.

„Viimase kümnendi jooksul on linnaosavalitsus välja andnud mitu kalendrit, kus on tähelepanu pööratud Nõmme põnevale minevikule: tutvustatud Glehni pärandit, raudteejaamu, Peeter Suure merekindluse objekte, heidetud pilk aega, mil Nõmme oli iseseisev linn, ja 30 aasta taha,“ rääkis Šillis.

Lisaks riiklikele tähtpäevadele, on kalendris ära märgitud Nõmme tähtpäevad, aga ka mitmed linnaosas toimuvad üritused.

Kalendrit „Nõmme inimesed“ poest osta ei saa, see jõuab novembri viimasel nädalal otsepostituse vahendusel linnaosa elanike postkastidesse.

Uudise rubriigid: