07.06.2017

Nõmme linnaosa otsib maskotti ja tunnuslaulu

Selleks, et tõsta esile Nõmme omapära kuulutas Nõmme linnaosa valitsus välja konkursid Nõmmele maskoti ja tunnuslaulu loomiseks. Nõmme maskoti konkursi tähtaeg on 30. juuni, tunnuslaulu loomise tähtaeg on 1. september.

Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni sõnul ei ole Nõmmest üleliia palju laule loodud. „Nõmme rajaja Nikolai von Glehni lemmiklauluks oli koraal „Ärgake! Nii vahid hüüdvad“. Ilmselt tuntuimad palad on Raimond Valgre „Unelmate tänav“ või Erich Krigeri lauldud „Nõmme valss“, samuti on mõned eritellimusel konkreetseteks sündmusteks loodud palad, kuid ametlik tunnuslaul on seni puudunud. Sellest tekkiski mõte, et Nõmmest inspireeritud laule võiks olla rohkem,“  rääkis linnaosavanem.

„Maskoti loomise vajadus tuli samuti elust enesest. Meie käest on korduvalt küsitud, et kas mõnele linnaosas toimuvale üritusele ei saaks Nõmme maskott kohale tulla. Kes või mis on aga Nõmmele iseloomulik? Kas see võiks olla käbi või männipuu, Glehni krokodill või hoopis miski muu? Konkursil osalemiseks tuleb osalejal pakkuda välja nimi ning teha vaba käega või arvutis ka maskoti visand,“ selgitas Jürgenson.

Tunnuslaulu ja maksoti konkursside täpsemad tingimused on kodulehekülgedel www.tallinn.ee/nommemaskott ja www.tallinn.ee/nommetunnuslaul.