12.05.2020

Nõmme tähistab Tallinna päeva viktoriini ja fotomõistatuse mänguga

Nõmme linnaosa valitsus korraldab 15. mail Tallinna päeva puhul mitmeid põnevaid tegevusi erinevas eas linnakodanikele ning paneb proovile elanike teadmised Nõmme piirkonna elu-olu kohta. Programm viiakse läbi Nõmme linnaosa Facebooki lehel.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on Tallinna päeva mõte ja eesmärk tugevdada tallinlastes oma kodulinna tunnet ja jagada seda armastust oma kodukoha vastu ka teistele. “Sel aastal on võimalik Tallinna päevast saada osa e-kanalite kaudu, aga see kindlasti ei takista oma armastust linna ja linnaosa vastu vähem välja näitamast. Nõmme linnaosa pakub meelelahutuslikku ja võistluslikku programmi oma Facebooki lehe vahendusel,” rääkis linnaosavanem. “Selle päeva programmis räägivad näiteks noored, miks Tallinnas on hea elada, samuti saab osaleda fotomõistatusmängus, kus tallinlased ise postitavad oma fotosid erilistest linnapaikadest ja paluvad teistel ära arvata, mis kohaga on tegu. Ja kõiki mälumängusõpru rõõmustame sel päeval Nõmme eri viktoriiniga,” lisas Šills.

Tallinna päeva Nõmme programmist saab 15. mail osa võtta Nõmme linnaosa Facebooki lehel: www.facebook.com/nommelinnaosa/.

Kell 15.00 Miks on Tallinnas hea elada? Noored teavad ja vastavad. 

Kell 16.00 Fotomõistatus: Mina ja Tallinn. 

Kell 18.00 Tallinna päeva viktoriin: Nõmme eri. 

Tallinna päevaga tähistatakse Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal. Sel aastal toimub pidupäev kontaktivabalt e-kanalite kaudu.

Nõmme positsioon Tallinna linnas on unikaalne, kuna Nõmme saab ainsa linnaosana tähistada ka linnaõiguste andmise aastapäeva. Nõmme sai linnaõigused 12. novembril 1926. aastal, Tallinnaga liideti Nõmme aastal 1940. Nõmme on ainulaadse metsa- ja aedlinnamiljööga roheline Tallinna linnaosa. Keskseks tuiksooneks on raudtee, mis seob Nõmme ühtseks – koondab enda teljele linnaosa suuremad keskused ja tagab kiire ühenduse linnasüdamega. 1. mai 2020 seisuga elab Nõmme linnaosas 38 369 inimest.

Foto: Arno Mikkor

Uudise rubriigid: