05.05.2022

Nõmme vaba aja veetmise võimalused leiab nüüd ühelt kaardilt

Nõmme linnaosa valitsus kaardistas kevad-suvise perioodi eel välitingimustes olevad vaba aja veetmise võimalused. Kaardi abil on elanikel lihtsam üles leida avalikke mänguväljakuid, spordiplatse ja muid vaba aja veetmise kohti.

Nõmme linnaosa vanema Lauri Paeveeri sõnul oli kaardi loomise esmane eesmärk aidata väikelastega peredel avastada Nõmme mänguväljakuid. „Kõikidest Nõmme mänguväljakutest on tehtud ka pilt. Nii on  võimalik juba enne minekut näha hetkeolukorda ja olemasolevaid atraktsioone,“ rääkis Paeveer. „Lisaks mänguväljakute otsijatele tasub kaarti uudistada ka spordisõpradel. Kaardilt leiab näiteks meie kolm eelmisel sügisel valminud jõulinnakut Piiri, Kagu ja Ilmarise tänavatel, erinevaid korvpalli- ja rannavõrkpalliplatse,“ lisas ta.

Nõmme vaba aja kaarilt võib hetkel leida 38 mänguväljakut, 21 jõulinnakut, 20 korvpalliplatsi, 6 rannavõrkpalli väljakut, 2 skateparki, 14 kultuuri ja vaba aja asutust ning mitmeid tervise- ja õpperadasid. Igale märgistatud objektile on lisatud pildid ning lingid täpsema info saamiseks.

Lisaks valminud kaardile tasub külastada ka NaviCup mobiilirakendust. Sinna on üles laetud kõik avalikud laste mänguväljakud ning Leho Lõhmuse koostatud ja Mart Juure poolt sisse loetud tekstidel põhinev Nikolai von Glehni teemaline kaardilahendus.

Ühtlasi kutsume üles kuni 31. maini osalema Nõmme malevkonna orienteerumisvõistlusel, mis seekord on avatud kõikidele huvilistele. Registreerumiseks tuleb malevkond.ee/orienteerumine lehel luua konto ning seejärel füüsiliselt erinevaid ajalooliselt huvitavaid punkte külastada. Kõik punktid asuvad Nõmmel Kaitseliidu- ja sõjaajalooga seotud asukohtadel ning teistes Nõmme kogukonna jaoks olulistes huvipunktides.  

Nõmme malevkonna orienteerumine 2022.png

Uudise rubriigid: