19.06.2019

Nõmme välibasseinid on remondi tõttu suletu

Nõmme spordikeskuse välibasseinid on remondi tõttu kuni augustini suletud. Remonditööde käigus vahetatakse välja basseinipõhja plaadid ja basseiniala puidust käiguteed, samuti uuendatakse puhastussüsteemi.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul renoveeriti ainulaadsed looduslikku allikavett kasutavad basseinid 2006. aastal. „Iga hooaja eel on basseinides vajadusel tehtud väiksemaid hooldus- ja parandustöid, kuid pärast eelmist hooaega ilmnes, et nüüd on vaja ette võtta suuremad remonditööd, sest muidu ei saaks neid enam turvaliselt kasutada,“ rääkis linnaosavanem.

„Kui ilmad suuri viperusi ei tee, mis töid takistada võiksid, siis soovime basseinid külastajatele avada kindlasti augustis,“ sõnas Nõmme spordikeskuse direktor Toomas Klasen. Basseinide renoveerimistööd lähevad maksma 231 500 eurot (ilma käibemaksuta), töid teeb Basseinimeister OÜ.

Nõmme spordikeskuse eelkäija on 1936. aastal Mustamäe nõlva all Nõmme ettevõtja Johan Musta eestvedamisel avatud supelasutus. II maailmasõda ja Eesti okupeerimine ei lasknud Johan Mustal kõiki plaane ellu viia ning kompleks päris valmis ei saanudki. Nõukogude aeg mõjus uhkele supelasutusele laastavalt ning kulmineerus 1974. aastal tulekahjuga. Basseinid jõuti seejärel küll remontida ja avada, kuid siis tuli taas seisak. Praeguse väljanägemise said basseinid 2006. aastal pärast põhjalikku renoveerimist.

Nõmme spordikeskus asub aadressil Külmallika 15, lisainfo www.sportkeskus.ee.

Uudise rubriigid: