10.02.2020

Nõmmel alustab vanemlusprogramm “Imelised aastad”

Teisipäeval, 11. veebruaril alustab Kraavikrõlli lasteaias vanemlike oskuste programm, mille positiivne mõju lastele ja vanematele on teaduslikult tõestatud. “Imelised aastad” õpetab vanematele, kuidas seada piire, aidata lapsel oma emotsioonidega toime tulla, lahendada konflikte ning kuidas last julgustada ja arendada. Eestis läbiviidud uuringud on näidanud, et sellelaadse koolituse lõpuks väheneb osalejate käitumisprobleemidega laste osakaal 40%. Kõrgelt hinnatud ja oodatud programmi kasutatakse juba ligi 30 riigis nii Euroopas kui ka Ameerikas.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on vanemlusprogrammide populaarsus kiiresti tõusmas. “Lapsevanemad on järjest teadlikumad, et terve ja õnneliku lapse kasvatamisel tuleb pidevalt juurde õppida ja ei karda küsida, kui mõni olukord muret teeb. Nõmme linnaosa sotsiaalhoolekande osakonna lastekaitse talitus on juba aastaid korraldanud ka Nõmme Majas vanemluskoolitusi, mille tagasiside on olnud väga positiivne. Hea meel on olla üks esimestest Tallinna linnaosadest, kes hakkab ka teaduspõhist vanemlusprogrammi oma piirkonna elanikele pakkuma,“ rääkis linnaosavanem.

Tegemist on intensiivse grupikoolitusega, mille puhul oodatakse mõlema (või üksikvanema puhul ühe) last kasvatava vanema täielikku pühendumist ja osalust. Kohtumised toimuvad igal nädalal neli kuud järjest ja kaks tundi korraga. Nõmme linnaosa grupijuhtideks on kogenud koolitajad Kärt Kase ja Külle Kadarik, kelle juhendamisel toimuvad arutelud ja grupitööd.

Programmis osalevad 2-8-aastaste laste vanemad, 14-liikmeline grupp on kokku pandud koostöös Nõmme munitsipaallasteaedadega. Koolituse toimumist rahastab Nõmme Linnaosa Valitsus ja Tervise Arengu Instituut. 

Rohkem infot programmi „Imelised aastad“ kohta leiab: https://tarkvanem.ee/koolitused/imelised-aastad/

Uudise rubriigid: