05.08.2020

Nõmmel lõppes populaarne tõukeratta suvekool

Juulikuuga lõppes Pääsküla noortekeskuse ees iganädalaselt toimuv tõukeratta suvekool. Suvekool tõi kokku 6–12-aastased noored, kes õppisid tõukerattatrikke algajate ja edasijõudnute rühmas. Igas rühmas oli 20 noort.

Nõmme linnaosa vanema Grete Šillise sõnul on tõukerattasport Nõmme noorte seas väga populaarne. „Eelmisel aastal sai alguse linnaosavalitsuse, Pääsküla kooli ja Pääsküla noortekeskuse vaheline koostööprojekt, kus 4.-6. klassi lapsed läbisid koolitunni raames ekstreemspordikursuse,“ lausus Šillis. „Linnaosavalitsus püüab pakkuda noortele huvitavaid tegevusi ka koolivaheajal, eriti olukorras, kus paljude puhkuseplaanid on tühistatud. Trennides saab lisaks uutele oskusteke arendada ka suhtlemisoskust, õppida teineteisega arvestamist ja loomulikult pannakse suurt rõhku ohutusele,“ lisas linnaosavanem.

Õues toimuva tõukeratta suvekooli juhendas Pääsküla noortekeskuse oma noor ja MTÜ Keerdtrepp meeskonna liige Ott "Judopoiss" Raud. Kui enamasti sai tunde läbiviia noortekeskuse esisel platsil, siis vihmase ilma korral sai mugavalt kasutada Pääsküla siseskateparki, mis läbis ka kevadel põhjaliku uuenduskuuri. Treeneri sõnul oli rõõm näha iga trenniga lastes järjest suuremat arengut. Ka noored nautisid väga lõbusat ja kaasahaaravat trenni.

Uudise rubriigid: