19.05.2020

Nõmmel pestakse puhtaks 208 istepinki

Nõmme linnaosa valitsuse tellimusel alustati linnaosa haldusterritooriumil asuvate avalikuks kasutamiseks olevate istepinkide puhatustöödega. Kevadkoristuse viimases etapis saab lisaks Nõmme tänavatele ja mänguparkidele nüüd põhjaliku pesu ja puhastuse ka 208 istepinki.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis ütles, et kuna linnaosas asuvad pingid on erinevad nii materjali kui ka vanuse poolest, siis on nende hoolduskulud ka erinevad. “Osasid pinke on vaja ainult pesta, teisi töödelda veidi rohkem ja mõnelt istepingilt tuleb ka grafiti jälgi eemaldada,” rääkis linnaosavanem. “Seoses leviva viirusega tõstsime heakorratööde tihedust Nõmmel ja väärtustame veelgi rohkem puhtust linnaosa avalikes paikades, et kõigil elanikel oleks taas julge ja turvaline õues oma vaba aega veeta,” lisas Šillis. 

Viimase kolme aasta jooksul on Nõmmel välja vahetatud või paigaldatud uutesse asukohtadesse üle 60 Eesti tootja Extery termotöödeldud saarepuust põhjamaise disainiga kasutajatele väga mugava pingi. Nõmme vapi kilbipinnal asetsevad noore kasvava männi ladva kujutised on lisatud kaunistustena pinkide seljatugedele. Linnamööbli uuendamine ja värskendamine jätkub ka 2020. aastal ning plaanis on ka mitmed uued nimelise pühendusega pingid paigaldada.

Töid teostab Watson Hooldus OÜ. Kokku läheb 208 istepingi hooldamine maksma 2900 eurot. Puhastustöödega jõutakse valmis 28. maiks.

Uudise rubriigid: