18.06.2020

Noored andsid silmapaistvatele Tallinna hoonetele virtuaalse kuju

Tallinna noortekeskuste koostöös korraldati mais Minecraft Challenge, mille raames kutsuti pealinna noori üles ehitama virtuaalses mängukeskkonnas Tallinna silmapaistvamaid hooneid. 

Põhja-Tallinna noortekeskuse juhataja Maris Pošlini sõnul ajendas võistlust korraldama mais toimunud Tallinna päev ning soov pakkuda noortele võimalust näidata oma oskusi virtuaalmaailmas.

Osaleda sai kas üksi või meeskonnana ning ehitamiseks oli aega maksimaalselt kümme päeva. Hooned tuli ehitada Minecraft mängus ning võimalik oli kasutada Tallinna noortekeskuste avatud serverit või enda arvutit ehk üksikmängija maailma. 

“Täiesti uskumatu kui lahedaid asju noored konkursile esitasid. Hooneid viimistleti nii seest kui väljast ning ka purskkaevud pandi tööle,” kirjeldas noorte meistriteoseid Pošlin. “Lisaks valmistab meile palju rõõmu see, et oleme nii noortelt kui lapsevanematelt saanud positiivset tagasisidet, kuna väljakutse raames said noored arvutimängu kaudu oma kreatiivsust väljendada.”

Võistluse eestvedaja sõnul eeldasid nad, et populaarseks kujuneb linnahalli ja kaubanduskeskuste ehitamine, kuid enim prooviti kätt võidusamaba ja teletorni ehitamisega. Samuti said virtuaalse kuju mitmed Tallinna kirikud, kultuurikeskus Kaja, Viru hotell, Glehni loss, Viru väravad jt. 

Töid hinnati nii üksikmängijate, meeskondade kui silmapaistvaima ehitise kategoorias. 

Üksikmängijad:

I koht - Kristofer Roosvald (kino Kosmos)

II koht - Ruslan Antonov (raekoda)

III koht - Rasmus Sepp (Vabadussõja võidusammas)

Meeskonnad:

I koht - Gleb Vahtra ja Polina Budanova (Oleviste kirik)

II koht - Arseni Karžetski ja Matvei Karžetski (kultuurikeskus Kaja)

III koht - Timur Štšurikov ja Denis Štšurikov (Glehni loss)

Eriauhind:

Otto Wilhelm Miil (hotell Viru)

Vaata siit,  millised tööd konkursile esitati. Video versioonis saad töid vaadata siin.

Uudise rubriigid: