29.09.2016

Noored arutlevad Eesti tuleviku üle

Rahvarinde Muuseum korraldab reedel, 30. septembril aruteluõhtu teemal „Taasiseseisvunud Eesti Vabariik 25: tulevik on meie kätes“.

Arutelu valmistas muuseum ette koos Tallinna noortevolikoguga. Õhtu juhatab sisse muuseumi juures tegutseva Rahvarinde Seltsingu liige Heinz Valk. Tallinna linnavolikogu poolt tuleb tervitama aseesimees Lauri Laats. Aruteluõhtu põhiteemal on valmistunud kõnelema Tallinna noortevolikogu liikmed, kuulama ja kaasa rääkima on oodatud kõik huvilised. Arutelu algab reedel kell 17 Rahvarinde Muuseumis.

„Kindlasti on huvitav kuulata noorte seisukohti nii 25 aastat tagasi toimunud pöördelistest sündmustest kui ka nende nägemust tulevasest Eestist ja oma rollist siin,“ leiab Rahvarinde Muuseumi juhataja Helen Lausma-Saar. „Kuid me ei piirdu üksnes aruteluga – õhtu lõpeb ühise tordisöömisega, et tähistada Rahvarinde Muuseumi kolmeaastaseks saamist.“

Muuseum on kuulutanud välja ka esseekonkursi teemal „Taasiseseisvunud Eesti Vabariik 25: tulevik on meie kätes“. Konkursile oodatakse Tallinna gümnaasiumiõpilaste kirjutisi detsembri alguseni.