16.03.2018

Noorte foorum „Mina valin“ Haabersti Vene Gümnaasiumis

15. märtsil 2018 toimus Haabersti Vene Gümnaasiumis traditsiooniline noorte foorum „Mina valin“, mille motoks oli tänavu „Minu valik-proaktiivsus“.

Foorumist võtsid osa Haabersti Vene Gümnaasiumi, Karjamaa Põhikooli, Ehte Humanitaargümnaasiumi ja Mustamäe Humanitaargümnaasiumi 9. klasside õpilased. 

Päeva esimeses osas said noored tutvuda seitsme erineva eriala esindajaga. Oma õppe- ja karjäärivalikutest rääkisid jurist LHV pangast, programmeerija ettevõttest TM Development, ajakirjanik Õhtulehest, vabakutseline fotograaf ja ettevõtjast jumestuskunstnik ning ka Haabersti Vene Gümnaasiumi õpetaja. Noored tõdesid, et iga esineja teekond oli väga erinev, kuid omamoodi inspireeriv. Huvilised said esitada rida küsimusi neid paeluva eriala kohta. 

Päeva teine osa oli seotud ürituse motoga. Noorte ülesanne oli meeskonnaga teha üks äriprojekt ning hiljem teha paariminutiline pitch. Noored lasid oma kujutlusvõimel lennata ja sündisid sellised vahvad ideed nagu anti-ekool, tarkuse joogipudel, robot-medõde, teleporteerimise masin, allveerestoran, nutitossud ja palju muud. Seejärel said noored olla investori rollis ja anda oma väärtuslik hääl projektile, millesse neil oli kõige rohkem usku. Kõige parema projekti autorid said innustuseks ka toredad auhinnad. 

Ürituse lõpus andsid osalejad ka tagasisidet, milles mainisid, et eri erialade esindajatega tutvumine ja nende põnevate lugude kuulmine avardas nende mõttemaailma. Nad tunnistasid, et julgevad nüüd unistada suurelt ja kuulata iga valiku tegemisel rohkem oma südant.  

Jevgenia Uusväli, Haabersti Vene Gümnaasiumi huvijuht

Uudise rubriigid: