28.07.2017

Noortebänd Steps to Synapse esineb Hiina sõpruslinnade muusikafestivalil

Hiinas Chengdu linnas toimub 28.-31. juulini muusikafestival, kus Tallinnat esindab indie-pop ansambel Steps to Synapse.

Rahvusvaheline sõpruslinnade muusikafestival Chengdu International Sister Cities Youth Music Festival toimub sel aastal üheteistkümnendat korda. Festivali eesmärgiks on edendada kultuurivahetust Chengdu sõpruslinnade vahel ja sellest võtavad osa noored tantsijad ja muusikud üle maailma. 2017. aastal on esindatud 48 delegatsiooni 31 riigist Euroopas, Aasias, Ameerikas ja Okeaanias.

Tallinnat esindavas indie-pop ansamblis Steps to Synapse musitseerivad viis noort: Lisann Aljaste (vokaal); Karl Birnbaum (basskitarr); Ivo Leesar (vokaal, akustiline kitarr, elektrikitarr); Johannes Eriste (trummid) ja Siim Siimer (elektrikitarr).

„Meil on väga hea meel esindada Tallinnat festivalil, kuhu on nii erinevate riikide muusikud kokku tulnud. Tunneme siin teiste osalejate keskel, et üksteise esinemiste vastu on suur huvi - nii saame tutvustada festivalil osalejatele Tallinnat ja Eestit, aga samas saame ise tundma õppida teistsugust kultuuriruumi“ ütles Steps to Synapse'i muusik Karl Birnbaum.

Ansambel tegutseb 2014. aastast,  esimene edu saavutati Pärnumaa noortebändide konkursil Bändomaania 2015. Seejärel jõuti 2016. aastal Noortebändi poolfinaali. Tänaseks on ansambel Tallinnas kanda kinnitanud. Ansambli jaoks on tegemist olulise nädalaga – kui nemad esinevad Chengdus esimesel suuremal välisreisil, siis Eestis tuleb reedel, 28. juulil välja ansambli esikalbum "The One".

Steps to Synapse'i on kodumaa pinnal järgmisena võimalik kuulata juba 5. augustil LasnaManka 2017 festil Tallinnas, millele järgnevad plaadiesitluskontserdid ja augusti lõpus esinemine Tallinna Kultuuriööl.

Tallinna esindas Chengdus samal festivalil 2015. aastal vokaalansambel The Fews.