30.11.2018

November Tallinna Läänemere Lasteaias

Tallinna Läänemere Lasteaias oli novembrikuu tihe sündmuste ja ürituste poolest, sest novembris on eestlaste rahvakalendris mitmeid traditsioonilisi tähtpäevi.

Kaardid isadele I noorem rühm 08.11.2018.jpgLisaks sellele ka uuema aja tähtpäevi, mida kombekohaselt tähistada tuleb. 

1. novembril avati lasteaia saalis kunstinäitus, kus on eksponeeritud killuke ühe meie lasteaia lapsevanema, kunstnik Osvald Soobeli põnevast loomingust. 

Novembrikuu teisel pühapäeval tähistatakse isadepäeva ja lasteaias oli sellele eelneval nädalal rühmades erinevaid isadele mõeldud üritusi. Traditsioonilised on pudruhommikud, kus isad saavad koos lastega lauda istuda ja pudrul hea maitsta lasta. Peale hommikusööki tehakse koos muudki põnevat – mängitakse, joonistatakse ja võetakse mõõtu võistlusmängudes.

Isade hommik I noorem rühm 08.11.2018.jpg 

Isadepäeva nädala kalendris oli ka 10. novembrile langev mardipäev.

Mardisandid Karu rühmast - II KEV 09.11.2018.jpgKooliks valmistuvate rühmade lapsed käisid teistes rühmades marti jooksmas. I kooliks valmistuv rühm (Ilves) mardisanditas 8. novembril, II kooliks valmistuv rühm (Karu) oli liikvel mardilaupäeval 9. novembril. 

15. novembril oli lasteaias Pirita päästekomando koos tuletõrjeautoga seoses eelkooliealiste laste tuleohutusalase koolituse projektiga ,,Tulest targem”. Projekti sihtrühmaks on 6-7 aastased lapsed, kuid tuletõrjeauto saabumine lasteaeda on suursündmus kõikidele lastele vanusest olenemata.Pirita päästekomando tuletõrjeauto Läänemere Lasteaias 13.11.2018.jpg 

I kooliks valmistuv rühm (Ilves) käis 15. novembril õppekäigul lasteaia köögis ning toiduteemat jätkas leivategu rühmas. 27. novembril oli ilvestel samuti põnev päev, sest tutvuti robot Dashiga.

Ilvesed tutvuvad robot Dashiga 27.11.2018.jpgNovember on Eesti rahvakalendris nii mardikuu kui kadrikuu.

Kadrisantideks käisid II vanema rühma (Rebane) lapsed, kadrisid juhtis kadriema, kellel oli kätel ka kadrititt. Läbi käidi ja elevust tekitati terves lasteaias.Rebase rühma II VA kadrisanditamas 23.11.2018.jpg

Uudise rubriigid: