06.11.2020

Novembris tähistab Põhja-Tallinn tervete hammaste kuud

Novembris toimub Põhja-Tallinnas tervete hammaste kuu jooksul teavituskampaania, mille eesmärk on jagada infot hammaste tervisest ning ennetada probleeme. Tallinna linn koostöös Tallinna Hambapolikliinikuga pööravad sel aastal erilist tähelepanu laste ja eakate hammaste probleemidele.

Sotsiaal- ja tervishoiu valdkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina sõnul on teadmiste jagamine hammaste tervishoiust väga oluline. „Särav naeratus meeldib kõigile, kuid sageli ei teata, kuidas hammaste eest õigesti hoolitseda. Ka Tartu ülikoolis läbi viidud uuring näitas, et Eesti laste hammaste seisukord pole kiita – näiteks 12-aastastest on terved hambad vaid 39 protsendil,“ tõdes Beškina. „Suu tervis on parem neil, kes pesevad hambaid kaks korda päevas ning oma osa on ka laste toitumistavadel. Seega on väga oluline ikka ja jälle suuhoolduse põhitõdesid meelde tuletada, seda igas vanuses inimestele.“

 „Kui algselt planeerisime eakatele koolituspäevad sotsiaalkeskuses, siis viiruse leviku pärast tuli kogunemistest loobuda. Kõik koolitusele registreerunud said koolitusmaterjalid koos väikese kingitusega,“ ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. Ta lisas, et infomaterjalidest saab lugeda hambaravi ja proteesimise võimalustest ning võimalikest hüvitisest.

 Tervete hammaste kuu raames jagavad Tallinna Hambapolikliiniku spetsialistid reedel, 13. novembril kell 14-20 Stroomi keskuses (Tuulemaa 20) infomaterjale soodustustest ja toetustest. Lisaks jagatakse infot  Tallinna Hambapolikliiniku teenustest.  

 Tallinna Hambapolikliiniku spetsialistid külastavad novembrikuus kahte Põhja-Tallinna lasteaeda, kus mänguvormis õpetatakse lastele hammaste hooldamise rutiini. Lisaks läbivad kahe Põhja-Tallinna kooli 6. ja 7.  klasside õpilased hammaste kontrolli. Hambapolikliiniku varasem kogemus on näidanud, et 25 lapsest on  terved hambad vaid ühel või kahel õpilasel.

Foto: Albert Truuväärt

Uudise rubriigid: