28.04.2022

Nurmenuku ja Karikakra lasteaedade lapsed valmistasid enda lasteaeda tutvustava animatsiooni

Nurmenuku Lasteaia, Lasteaed Karikakra ja Haabersti Noortekeskuse vahel toimus kevadel uudne koostööprojekt.

Lasteaedadel tekkis mõte, et noortekeskuse töötajad teeksid koolieelikutele töötoa, kus õpetakse  tegema animatsiooni.  Mõlemad lasteaiad soovisid teha oma lasteaeda tutvustava lühikese animatsiooni. Töötuba viis läbi vahva juhendaja Kevin Poll, kes jagas lastele ja õpetajatele teadmisi, kuidas animatsiooni luua ning samuti prooviti kõik ka praktikas läbi. Lasteaedades mõeldi koos lastega välja stsenaarium, valmistati ette vajaminevad vahendid, õpiti kasutama fotoaparaati ja õpiti kannatlikkust, sest kõiki vahendeid tuli liigutada korraga väga vähe. Aga tubli töö viib sihile ja Nurmenuku lasteaia animatsioon on nähtav siin: https://www.youtube.com/watch?v=8QfEBE8VwvE.  

Autoriteks on koolieelikud Saialille ja Karikakra rühmast, keda juhendasid õpetajad Reena Uusmets, Mari-Liis Traksmann, Mari-Ann Põdra ja Sille Aasna.

Tallinna Lasteaed Karikakras valmistasid animatsiooni 6-7aastased Novembri rühma lapsed õpetaja Kelin Taliranna juhendamisel. Animatsiooni on võimalik vaadata siit:

https://drive.google.com/file/d/1pd01n9NKZ7DOWIN7vkELmv8KD8v0kqG6/view?fbclid=IwAR3XMmo6CCz8oXEApN8rJ_8eJZSdZn5eRSlbHqI9cYM0Zv0t87fCTAagor0

Oli vahva koostööprojekt. Maikuus on kavas korraldada kahe lasteaia kohtumine Zoomis, et teineteise filme vaadata ja saadud kogemusi vahetada.

 

Tiina-Marju Jaksen
Tallinna Nurmenuku Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: