09.04.2021

Nurmenuku keskuse piirkonnas aitab korda hoida turvafirma

Haabersti linnaosavalitsuse tellimusel aitab käesolevast nädalast Nurmenuku keskuse piirkonnas avalikku korda tagada turvafirma.

Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanovi sõnul on valveteenus tellitud esialgu kümneks päevaks ning K Security OÜ valvealasse jääb Nurmenuku keskus ning selle ümbruse õuealad. „Koos kevadise päikesega on Nurmenuku keskuse juurde ilmunud ka napsitajad, kes pahatihti jätavad endast maha lõhutud pudelid ja prügistatud ümbruse. Selline käitumine tekitab loomulikult pahameelt ning pidevate napsitajate tõttu Nurmenuku keskuse juures on kannatanud ka elanike turvatunne,“ selgitas Siljanov põhjuseid, miks turvateenus otsustati tellida.

Suvekuudeks on linnaosavalitsusel plaanis tellida turvafirmalt täiendava korra tagamine terves linnaosas. „Turvafirma patrullekipaaž oleks abiks kohtades, kus on enim probleeme linnaosa elanikke ning külalisi häiriva avaliku korra rikkumistega,“ ütles linnaosavanema asetäitja.

K Security OÜ juhatuse liige Marko Koka sõnul on turvatöötaja ülesandeks valveobjektil jälgida avalikus kohas kogunemiste kohta kehtestatud reeglite järgimist, sealhulgas COVID-19 pandeemiaga seotud reeglite täitmist, avalikus kohas alkoholi tarbimise keelust kinnipidamist, sobimatu käitumise ning vandalismi ärahoidmine ja avalikus kohas korra tagamine.

Kui turvatöötaja märkab rikkumist, siis takistab ta selle edasist toimepanemist ning vajadusel kutsutakse täiendavalt appi kas politsei, kiirabi või päästeamet. „Esimesed valvepäevad Nurmenuku keskuse juures on möödunud töiselt ning peamiselt on turvatöötajatel tulnud tegeleda kodanikele avalikus kohas alkoholi tarbimise keelu meelde tuletamisega,“ rääkis Koka.

 

Uudise rubriigid: