31.05.2019

Nurmenuku lasteaed tuli Heino Parsi nimelisel animafestivalil laureaadiks

Tallinna Nurmenuku Lasteaia multifilm „Tantsupeole“ tuli Heino Parsi nimelisel VI animafestivalil lasteaedade arvestuses võitjaks! Tiitel anti üle 17. mail Mustlas, festivali lõpuüritusel.

Rahvusvahelise animafilmide festivali korraldas MTÜ Tarvastu Kool koostöös MTÜ Nukufilmi Lastestuudioga, festivali teemaks oli „Tantsi, tantsi, keeruta, laula, mängi, naerata!“. Festivalile laekus 51 animafilmi 6 erinevast riigist. Lisaks Eestile saadeti filme Poolast, Bulgaariast, Portugalist, Kreekast, Itaaliast (Sitsiiliast).

Nurmenuku lasteaia multifilm „Tantsupeole“ valmis nutikuu raames. Autoriteks on Karikakra lapsed, keda juhendasid õpetaja Reena Uusmets ja Eelin Tiidema.

Filmi tegemise protsess oli lastele väga põnev: koos õpetajaga mõeldi välja süžee, joonistati taustapildid ja tegelased, liigutati ja pildistati tegelasi. Fotosid korrigeeriti programmiga Photos, Audacity programmiga anti tegelastele hääl. Suuremad lapsed aitasid õpetaja Reenat montaažis, kasutati MovieMakeri programmi. Lapsed lisasid ajajoonele fotod ja hääle, korrigeerisid kiirust, lisasid teksti jne. Ühise tööna valmiski vahva multifilm, mis kutsub kõiki nautima 2019. aasta suvel toimuvat laulu- ja tantsupidu.

On tore, et Nurmenuku lasteaia lapsed kasutavad innukalt erinevaid digivahendid ja arvutiprogramme ning saavad sellega suurepäraselt hakkama. Õpitakse kõike,

See on MÕK ehk muutunud õpikäsitus Nurmenuku lasteaia moodi: „Me Õpime Kõike, mis uus ja põnev“.

Aina Arro, Tallinna Nurmenuku Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: