19.11.2021

Nutikad vahendid liikumistegevustes

Meie lasteaia üheks põhisuunaks on robootika ja tehnoloogia lõimimine erinevatesse tegevustesse. Nüüdseks on mitmed tehnoloogilised vahendid jõudnud ka liikumstegevustesse.

Mitmete aiarühmade lastel on olnud vahva võimalus liikumisõpetaja Merle juhendamisel sooritada liikumisülesandeid nii toas kui õues maastikuroboti ja salvestavate nuppude abil. Maastikurobotile on koostatud ühiselt erinevaid "tantse" ning ehitatud käbidest radasid. Lastele on ka väga meeldinud õuealalt salvestavate õuenuppude otsimine, liikumisülesande kuulamine ja selle sooritamine.

Liikumisõpetaja Merle palvel mõtlesid Krattide rühma lapsed ka ise välja mitmeid liikumisülesandeid ning natuke uutmoodi tantsutegevuse maastikurobotile.

Kratid pakkusid välja järgmised ülesanded: jookse kümme ringi ümber toa või ümber puu; hüppa ühe jala peal viis korda; jookse kohapeal ja loenda kahekümneni; tee planku; plaksuta viis korda ja hüppa koosjalgadega viis korda; mängi oma lemmiklooma ja tee tema häält. Kratid lugesid enda pakutud harjutused salvestavatele nuppudele. Muidugi said ka Kratid ise liikumistegevuses enda mõeldud harjutusi sooritada.

Aitäh liikumisõpetaja Merlele nutikate liikumistegevuste eest.

 
haridustehnoloog/Kratttide õpetaja Miina

Uudise rubriigid: