13.04.2017

Nutikaks koos sõpradega

Aprill on Tallinnas kuulutatud Nutikuuks ning selle raames toimub Tallinna haridusasutustes palju erinevaid digi-, nuti- ja robootikavahendite kasutamisega seotud üritusi. Meie lasteaias toimus 12.aprillil Bee-Bot mesimummuroboteid tutvustav üritus „Nutikaks koos sõpradega”. Osalesid kaks rühma: Kratid ja Limpsikad. Kuna Kratid on Bee-Bot robotitega juba mõnda aega tegutsenud, Limpsikate jaoks aga oli tegemist esmatutvusega, siis said Kratid natuke oma Bee-Boti käsitsemise oskuseid näidata ja proovida Limpsikaid juhendada ja abistada.

Esmalt uuriti üheskoos Bee-Bot robotid: kuidas see tööle hakkab ja mida teha oskab. Maria, Margarita, Diana ja Serge Krattide rühmast näitasid, kuidas Bee-Bot roboteid „tantsima” panna: lapsed programmeerisid robotid vastavalt korraldustele ning vajutasid robotid üheaegselt liikuma. Kratid said veel mängualustel ette näidata, kuidas mesimummurobot mööda lillevart üles õiele liigub ning siis said ka Limpsikad ise proovida ja katsetada. Lapsed pidid otsustama ja sõrme abil mõõtma, mitu sammu  peab Bee-Bot edasi liikuma, et lilleõieni jõuda ning siis roboti ka vastavalt seadistama. Järgnevalt tegutsesid lapsed gruppides. Iga grupp sai mängualusel Bee-Bot roboti abil erinevate ülesannete lahendamist proovida. Jällegi olid Kratid need, kes püüdsid endast nooremaid sõpru juhendada ja abistada. Lapsed otsisid Bee-Boti abiga erinevaid kujundeid, paare ja enda nimetähti. Pärast Bee-Bot robotitega tegutsemist said lapsed veebiharjutuse abil erinevaid helisid ära arvata ning veebimängu abil kahe võistkonnana oma teadmisi putukatest proovile panna. Mäng lõppes sõbraliku viigiga. Kuna lihavõttepühad on ukse ees, vaatasid lapsed pisikeseks puhkuseks ja preemiaks lõbusat multifilmi lihavõttejänestest. Iga laps sai tänukirja värvimiseks ja kommi põske pistmiseks.

Oli põnev hommikupoolik: Kratid said enda oskuseid näidata ja end proovile panna, Limpsikad said esmakordselt katsetada Bee-Bot robotitega tegutsemist ning neil tekkis huvi nendega edasi toimetada.

Suur aitäh Krattide ja Limpsikate rühma lastele ja Limpsikate rühma õpetajatele.

https://drive.google.com/file/d/0B9dTfjIkPTF1QnFvbDRaZGpteWM/view?usp=sharing

 

 

Miina Paugus, Krattide rühma õpetaja