05.05.2022

Nutikas orienteerumispäev Tallinna Priisle Lasteaias

29. aprillil toimus meie lasteaias orienteerumismäng tahvelarvutite abil. Kuna nutiseadmed on tänapäeval õppeprotsessi lahutamatu osa, otsustasime neid kasutada ka liikumistegevustes. Sellel aastal kutsusime üritusel osalema lapsi ka teistest lasteaedadest. Osalesid: Merivälja lasteaed, Sikupilli lasteaed, Vormsi lastead, Kivila lasteaed ja Priisle lasteaed.

Ettevalmistusi alustasime sellest, et meie liikumisõpetaja laadis alla äpi. Koostasime raja, mis hõlmas meie lasteaia õueala ja märkisime ära punktid, kuhu lapsed pidid jõudma. Igas punktis avanes lastele tahvelarvutis küsimus ja kolm vastuse varianti, lapsed pidid valima õige.

Iga lasteaia meeskonnas oli neli last, et oleks võimalik orienteerumisel ja ülesannete lahendamisel üksteisega arutada ja üksteisele toeks olla. Vaja läks väga erinevaid oskusi: tahvelarvuti kasutamine ja kaardist arusaamine. Lugemisoskus, et aru saada küsimustest ja vastustest (siin õpetajad ka pisut aitasid). Küsimustele vastamine eeldas aga arvutamisoskust, teadmisi loodusest, spordist, meie tähtsamate riigitegelaste tundmist jne. Kui mõni küsimus tunduski pisut keeruline, siis üheskoos saadi ikka hakkama ning jõuti õigete lahenduste ja vastusteni. Oluline oli koostöö ja üksteise kuulamine.

Lastele üritus väga meeldis, oli nii põnev. Kindlasti jääb orienteerumine tahvelarvuti abil meie lasteaia traditsiooniliseks nutikuu spordiürituseks.

Allikas: Tallinna Priisle Lasteaed

Uudise rubriigid: