19.04.2018

Nutikuu 2018: Kullatera lasteaia projekt „Kutsu nutitund külla!“

Tallinna Kullatera Lasteaed on programmi #EduInnoLab nutilasteaed, kus haridusrobotid ja muud nutivahendid on lasteaiapere igapäevasteks kaaslasteks. Juba teist aastat saab Kullatera lasteaia nutitunde kutsuda ka teistesse lasteaedadesse.

Kullatera robootika arendab loovust ja koostööd, on moodne ja mänguline. Robootika kaudu jõuab lasteni lihtne teadus ja mis saab olla veel põnevam, kui ise programmeerides panna roboteid liikuma, häälitsema ja värvi muutma. Õpetajad on alati valmis ise looma ja katsetama ning tutvustama kaasaegset nutimaailma ka teistele huvilistele. Seepärast osales lasteaed taas ka Tallinna nutikuu ürituste korraldamisel.

Eelmisel aastal tegi Kullatera algust projektiga „Kutsu nutitund külla“, mis osutus väga populaarseks. Sellel aastal korraldatakse nutitunde nii nutikuul aprillis kui ka MÕK*-kuul mais. Kahe kuu jooksul viivad Kullatera lasteaia õpetajad läbi 24 nutitundi. 

Tallinna lasteaedade õpetajad kutsuvad külla Kullatera õpetaja, et viia läbi nutitund oma lasteaias. Valida saab sobiva kuupäeva, robootikavahendi ja laste vanusegrupi. Kullatera õpetajad võtavad kaasa oma robotid ja nutivahendid ning arvestavad võimalusel võõrustava rühma nädalateemaga. Kutsujatel on võimalus tegevuste läbiviimisel abistada ja ka õppida.  

„Robootika- ja nutivahenditega tegutsemine paneb silmad särama ja fantaasia lendama ning positiivne eeskuju nakatab teisigi,“ rääkis Kullatera lasteaia direktor Piret Määr. „Robootika „õppimine“ ei ole teooria koolitusel, vaid katsetamine, proovimine ja loomine. Oma senise kogemuse põhjal saame öelda, et robootika aitab edukalt täita mitmeid õppe-eesmärke.“

* MÕK – muutunud õpikäsitus ja „Me õpime kõikjal“ 


Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia direktor

Toimetas: Leini Jürisaar

Uudise rubriigid: