26.04.2018

Nutikuu 2018: Lasteaed Maasikas rohelise kooli radadel

24. aprillil toimus lasteaias Maasikas nutikuu ühisüritus „Rohelise kooli radadel“, mis oli jätkuks veebruaris korraldatud ja lastele väga meeldinud mänguhommikule.

Viie rühma õpetajad valmistasid ette tegevused, kus robootika oli lõimitud eri ainevaldkondadega, ja osalesid ka ise koos 5—6 aastaste lastega tegevustes.

Ozoboti abil tutvuti Eesti geograafilise kaardiga: liiguti mööda rannaäärt, nähti suurimaid saari ja tõdeti, et Eestis kasvab palju metsa. Kuna kevad on saabunud, siis otsustatigi selle esimesi märke minna avastama just metsa.

„Bussisõidu“ ajal vaadati filmi looduse tärkamisest ja tuletati meelde, kuidas tuleb looduses käituda. Suur oli laste imestus, kui leiti metsa ääres olevale lõkkeplatsile maha jäetud suur prügihunnik. Õnneks olid läheduses erineva kirjaga prügikastid, kuhu lapsed eelnevalt sorteeritud prahi viskasid.

Koos oma õpetajate ja külalistega Sitsi Lasteaiast, Seli Lasteaiast, Tallinna Järveotsa Lasteaiast, Lasteaiast Kelluke ja Lasteaiast Mesipuu moodustati väiksemad grupid, et oleks parem liikuda ning asuti loodust avastama, abiks Bee-Botid ja Blue-Botid.

Õpimattidel olid ülesanded leht- ja okaspuude, esimeste taimede, putukate, loomade ja lindude kohta. Piknikul arutati vitamiinide ja tervislike toiduainete teemal.

Lastele meeldib robootikavahendeid kasutada ja kindlasti suurendab see ka meeskonnatööoskusi ning arendab keskendumisvõimet, mõtlemist ja loovust. Ühisüritus liidab lapsi, nad saavad omavahel suhelda ja üksteiselt õppida. 

Heidi Tammik, Lasteaia Maasikas õppealajuhataja

Uudise rubriigid: