29.04.2021

Nutikuu Õiekeste rühmas

Aprillikuu on Tallinna lasteaedades ja koolides kuulutatud nutikuuks. Seoses sellega kasutatakse aktiivsemalt nutiseadmeid ja hariduslikke roboteid õppeesmärkidel. Õiekesed rühma 3-4 aastased lapsed said osa mitmetest põnevatest tegevustest:

Õpetajad koos lastega koostasid õppefilmi rühmalooma teemal "Mida metskits sööb". Õppefilmiga saate tutvuda siin https://youtu.be/kjcYmDYVBEk

Uurisime põnevaid liitreaalsus raamatuid.” Imelised 4D-loomad”. QR-koodi abil saab alla laadida ja aktiveerida tasuta DEVARi telefoniäpi. Raamatu pilte skaneerides ärkavad neil olevad loomad elule ning asuvad liitreaalsuses tegutsema. Nii saad pidada lõvi lemmikloomana ning kasvatada kaelkirjakut elutoas.

Saime osa põnevast pildimaagiast - Quiver piltide värvimine ning Quiver -3D Coloring aplikatsiooni abil "ellu äratamine".

Bee Bot haridusrobotid õpetasid lastele joonistamist,

Tegime tutvust tahvearvuti kaameraga. Pildistasime sõpru ja oma lemmikmänguasju rühmas.

Lasteaia hoovis orienteerusime tahvelarvutisse pildistatud fotode järgi.

Tutvusime meediavahenditega klaviatuur, kuvar, ekraan, mikrofon, kõlar, hiir, mikrofon jt.

Saime teada, et palju toredam on mängida sõpradega koos, kui üksipäini arvutis või telefonis. Abiks oli meile raamat “Bibi tahab mängida”,mis on mõeldud eelkõige lastele, kes alles alustavad interneti ja nutivahendite kasutamist.

Külas käib meil Rebane Renate läbi MS Teams keskkonna, kus muusikaõpetaja on kehastunud rebaseks ning kutsub lapsi oma metsa laulma ja mängima.

Kohtusime oma paraleelrühma Päikeslastega Zoom keskkonnas. Mängisime ühiselt koos taaskasutatud materjalist valmistatud lauamänge, millest saate lugeda siit:

https://oiekesed.blogspot.com/p/taaskasutatud-materjalist-mangu.html

Rohkem pilte leiab SIIT