01.05.2017

Nutikuu Tallinna Lasteaias Vikerkaar

Tallinna Haridusamet kuulutas 31. märtsil välja Nutikuu Tallinnas 2017, mis oli suunatud Tallinna haridusasutustele. Nutikuu raames said kõik Tallinna koolid ja lasteaiad näidata, mida huvitavat nad teevad õpilaste ja õpetajate digioskuste parendamiseks ja nutikate seadmete integreerimiseks õppetöös.

Juba märtsikuus tekkis meie õpetajatel mõte läbi viia lasteaias meeskonnaprojekt “Digiminutid õpetajalt-õpetajale”, mille eesmärk on digipädevuse toetamine meeskonnas jagades kogemusi digivahendite kasutamisest õppe-ja kasvatustöös.

Kolme kuu vältel: märts, aprill ja mai toimuvad lasteaias kahel korral kuus digiteemalised sisekoolitused. Tänaseks on toimunud digiminutid teemal LearningApps, GPS-kunst, BeeBot mesimummu robotid ja Baamboozle. Maikuu digiminutid toimuvad teemal WeDo robootika komplekti kasutamine õppetöös ning kuidas luua veebiraamatut.

Nutikuu raames toimusid lasteaia erinevates aiarühmades GPS-kunstitegevused. Parimad joonistused koguti kokku ning nendest seati üles GPS-kunstitööde näitus, mida oli võimalik külastada ka lastevanematel. Lisaks loodi osadest piltidest veebiraamat "GPS-kunst lasteaias Vikerkaar". Veebiraamatuga saab tutvuda siin.

Lasteaia rühmad Krõll, Karlsson ja Kuujänesed osalesid nutikuul BeeBot ja Ozobot robotite videolugude väljakutsel, mille korraldajaks oli Rekato AS koostöös Tallinna Haridusameti, HITSA, Tallinna Kullatera lasteaia ja TTS Groupiga. Igal nädalal loositi osavõtjate vahel välja ka vaheauhindu. Loosiratas valis aprillikuu teise nädala videolugude võitjaks Krõlli rühma BeeBot videoloo “Kevadlilled”, juhendaja õpetaja Ketter Leinus. Rühm sai kingiks Kõne salvestavad pesulõkusd 6tk. TTSilt.
Eelviimase väljakutsenädala videolugudest valis loosiratas välja Karlssoni rühma BeeBot õpiloo “Prügi sorteerimine”, juhendaja õpetaja Liis Karelson. Rühm võitis WiFi spordikaamera TTSilt.
Palju õnne tublidele lastele ja õpetajatele!

Video- ja õpilugude võitjad kuulutatakse välja Progetiigri Mängumaratoni finaalis, 20. mail.
Hoiame pöialt ka meie lastele ja õpetajatele!

Videolugu, kuidas Krõlli lapsed õpivad õpetaja Ketteri juhendamisel arvutamist ja kevadlilli: BeeBot videolugu Kevadlilled