08.04.2021

Nutikuu flamencotund LIVE! õpetajatele

Aprill on nutikuu ja südamekuu. Selle tähistamiseks pakuvad tantsustuudiod koostöös haridusametiga tasuta tantsutunde veebis, kuhu on oodatud osalema õpetajad ja kõik teised, kes mõnusate rütmide saatel end pisut liigutada tahavad.

Tantsutundide sarja alustab „Nutikuu flamencotund LIVE! õpetajatele“ 15. aprillil kell 17. 

Tund toimub haridusameti Facebookis ja seda saab mugavalt kaasa teha kodus arvuti (või televiisori) ees ka sokkides või sussides. Selleks, et saada ajakohast infot ja meeldetuletusi tantsutunni kohta, vajuta ürituse lehel „Huvitatud“ või „Osalen“.

Flamenko on Hispaania lõunaosast Andaluusia maakonnast pärit kultuurivorm, muusika, tants, laiemas tähenduses elustiil või elufilosoofia. Flamenko juured on mustlaskultuuris ja ka tänapäeval on ta kõige ehedam ja elujõulisem just Andaluusia mustlaskogukondades.

Tundi viib läbi Maria Rääk, Eesti tuntuim flamenkopedagoog. Maria Rääk on õppinud koreograafiat Mait Agu käe all Tallinna Ülikoolis, flamenkot Madriidi flamenkoakadeemias ja erinevates stuudiotes Sevillas ning Jerezis. Maria on õpetanud flamenkot Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hispanias ning tegutseb praegu tantsustuudio ArteFlamenco juhina. Tema õpilased on olnud läbi aastate võidukad mitmetel tantsuvõistlustel.

Koostöös Eesti, Ungari, Soome, Hispaania ja teiste maade muusikutega on Maria lavastanud mitmeid tantsuetendusi, sh osalenud rahvusvahelises flamenko-dokumentaalis koos nimekate Hispaania flamenkotantsijatega. Täpsemat infot Maria ja tema tantsustuudio ArteFlamenco kohta leiab kooli kodulehelt.

Fotol: Maria Rääk ja Ivan Gallego. Foto autor: Indrek Arula

Uudise rubriigid: