20.04.2021

Nutikuu kõhutantsutund LIVE! õpetajatele

Aprill on nutikuu ja südamekuu. Nutikuu teises tantsutunnis kutsub Tallinna Haridusamet koostöös Müstika Tantsustuudioga kõiki õpetajaid ja teisi tantsuhuvilisi osalema online kõhutantsutunnis.

Tantsutundi saab kaasa teha Zoomi vahendusel 22. aprillil kell 14, üritusele saab registreeruda Zoomi keskkonnas. Registreerujaile saadetakse link tunnis osalemiseks. Tund on tasuta.  Selleks, et olla kursis ka muu infoga ürituse kohta, vajuta ürituse Facebooki lehel „Huvitatud“ või „Osalen“. 

Tantsimiseks ei ole vaja palju ruumi. Riietus võib olla mugav - kõhtu paljastama ei pea. Tantsida võib sokkides või paljajalu. Kaamera võib, kuid ei pea sisse lülitama.

Kõhutants ehk idamaine tants on hea viis end kaunis vormis hoida. Paljudele inimestele tekitab mõte spordist ja treenimisest stressi. Tantsimine on aga mõtestatud liikumine mõnusa muusika saatel, mis parandab rühti, painduvust, muusikalist kuulmist ja rütmitunnet, seos araabia kultuuriga laiendab silmaringi. Kõhutantsuga võivad tegeleda kõik – noortest neidudest soliidsete daamideni – ning kehakuju, kaal ja muud parameetrid ei oma mingit tähtsust.

Tantustundi viib läbi Berit (Aicha) Vill, Müstika Tantsustuudio tegevjuht, tantsuõpetaja ja koreograaf. Müstika Tantsustuudio on Eesti üks vanimaid ja suurimaid kõhutantsustuudioid, mis asutati aastal 2007 Tallinnas.

Berit on tantsinud üle 20 aasta, reisinud ja töötanud tantsijana nii Eestis kui Prantsusmaal. Alates 2004. aastast töötab ta tantsuõpetajana, juhendades tunde ja kursusi erinevates linnades Eestis ning üle Euroopa. Ta on andnud kursusi, esinenud ning olnud žüriis kohtunikuks mitmetel rahvusvahelistel kõhutantsu festivalidel Lätis, Saksamaal, Kreekas, Prantsusmaal, Leedus jm.

Müstika Tantsustuudios viljeletakse lisaks idamaisele tantsule veel erinevaid eksootilisi tantsu- ja treeningstiile. Stuudio on ka maaletoojaks sellistele tantsustiilidele nagu American Tribal Style (ATS), Tribal Fusion ja Burlesque (burlesk).

Rohkem infot Berit Aicha Vill ja Müstika Stuudio kohta leiad SIIT.

Uudise rubriigid: