30.04.2018

Nutikuu tegemised lasteaias Vikerkaar

Tallinna Haridusamet kuulutas aprillikuu nutikuuks, mille raames kutsuti lasteaedasid ja üldhariduskoole üles korraldama oma asutuses nuti- ja digiteemalisi üritusi.

Tallinna Lasteaias Vikerkaar toimusid nutikuul mitmed üritused, mis olid suunatud nii lastele, lastevanematele kui ka õpetajatele.

Tähistades nii nutikuud kui ka südamekuud kutsusime aprillikuus Haabersti lasteaedade töötajaid kasutama mobiilirakendust Endomondo ning liituma väljakutsega „Aktiivne liikumine õues“.
Liikumisürituse eesmärk oli suurendada lasteaednike igapäevast liikumisharjumust läbi kõndimise, jooksmise, rattasõidu, rulluisutamise või kepikõnni.
Väljakutse võitjaks osutus inimene, kes kulutas südamekuul õues liikumisega kõige rohkem kaloreid, kelleks sel aastal oli Tallinna Meelespea Lasteaia õpetaja Terje, kes kulutas 28 172 kalorit.
Väljakutsel osalejad ühiselt läbisid südamekuul kokku 2402 km ning kulutasid sellega 163 132 kalorit.

Juba teist aastat järjest oli nutikuul Tallinna Lasteaias Vikerkaar avatud laste GPS-kunstitööde näitus.
Jalutuskäikudel, matkadel jäädvustati mobiilirakenduse Endomondo abil läbitud teekond. Hiljem said lapsed, enda loovust kasutades, teekonna kujutisest joonistada pildi. Parimad joonistused koguti kokku ning nendest seati üles GPS-kunstitööde näitus.

16.-30. aprill toimusid lasteaias avatud nutitegevused lastevanematele, kus vanematel oli võimalus vaadata rühmades toimuvaid õppetegevusi, kus õppetöö läbiviimisel kasutati erinevaid haridusroboteid BeeBot, BlueBot, Ozozot.

Nutikuu lõppes lasteaias õpetajate sisekoolitusega, kus õpetajad tutvusid veebikeskkondadega BeFunky, JigsawPlanet, PhotoPeach ja Blabberize.